Temos Archyvai: Sveikata

4 priežastys neatidėlioti vizito pas odontologą

Vizitas pas odontologą nėra kasdienis. Tačiau laikas nuo laiko tikrai reikia apsilankyti. Toliau – keturios priežastys, kodėl neverta (arba, griežčiau tariant, nereikėtų) atidėlioti vizito. Nes estetinės odontologijos klinika (arba odontologijos klinika, kurios prisistatyme nėra žodžio „estetinė“) – ne koks vengtinas objektas.

Paprastesnės procedūros

Gal nuskambės banaliai, bet palyginkime automobilio taisymą ir dantų gydymą.

Jeigu važinėjate automobiliu ir ignoruojate atsiradusį bildesį, nekreipiate dėmesio, kad paspaudus akceleratorių mašina trūkčioja, ir nesiteiraujate mechanikų, kodėl stabdant dreba vairas, vadinasi, ateis metas, kai automobilis pareikalaus vieno kito šimto ar net daugiau eurų.

Jeigu jau antrą dieną skaudą dantį, bet nusprendžiate, kad „kada nors praeis“; jeigu dantys jautrūs karščiui ir šalčiui; jeigu prisikaupę apnašų… Jeigu pasireiškia viena ar kelios problemos, bet numojate ranka ir teigiate, kad jokiu būdu nesilankysite pas odontologą, tai vėliau tikėtinas ne vienas vizitas ir didesnės išlaidos.

Paprastai šnekant, jeigu nedelsiate ir nesibaiminate profilaktiškai apsilankyti odontologijos klinikoje, procedūros bus paprastesnės, o gal apskritai pakaks tik patikrinti. Tiesa, čia labai svarbus žodis „nesibaiminate“. Dabar ne sovietmetis, odontologija nelinkusi orientuotis į siaubo filmus. Todėl dantų gydytojų baimę geriausia nuvyti šalin. Remiantis tuo, kokia šiais laikais yra odontologija, baimė atrodo nepagrįsta. O kuo anksčiau kreipiamasi, tuo paprasčiau ir greičiau dantys sutaisomi.

Mažesnės laiko sąnaudos

Iš ankstesnių pastraipų aiškėja, kad neuždelsus ir kreipiantis nepavėluotai gydymas paprastesnis. Na, o tai reiškia, kad laiko sąnaudos mažesnės. Dabar visi skuba, lekia. Ne dėl šiltojo sezono, o dėl to, kad gyvename vadinamajame skubos amžiumi. Nors yra toks puikus dalykas kaip internetas, kuris lyg ir padeda sutaupyti laiko, vis dėlto darbas darbą veja… O jei dar danties problema… Jeigu nenorite, kad tektų keisti dienotvarkę, tikrai vertėtų nepamiršti apsilankyti pas odontologą. Juk estetinės odontologijos klinika (dabar šitaip gana dažnai prisistato odontologijos klinikos) nėra koks baubas.

Viskas paprasta: jeigu nedelsiama iškart, tai laiko sąnaudos mažesnės. Odontologija nėra pramoga, tad nesinori skirti vienos, antros, trečios ir dar daugiau valandų. Tačiau turbūt kiekvienas iš mūsų esame pasakę ką nors panašaus į „ai, gal praeis, dabar tiek darbų laukia, kad nėra kada vykti pas gydytoją“.

Pigesnis gydymas

Jeigu procedūros paprastesnės, jeigu laiko sąnaudos mažesnės, tai ir pinigais matuojama išraiška tikriausiai mažesnė? Taip, ši formulė visiškai logiška. Gana pragmatiška priežastis, kodėl verčiau apsilankyti pas odontologą, yra galimybė sutaupyti.

Kuo gydymas paprastesnis, tuo kaina mažesnė. O paprastesnis gydymas yra tada, kai jis neuždelstas.

Dantų išsaugojimas

Turbūt bet kuri estetinės odontologijos klinika pritartų, kad viską atliekant laiku yra žymiai lengviau išsaugoti dantis. Dantis paprastai traukiamas tuomet, kai nėra kitų alternatyvų. O alternatyvų mažėja, jeigu eina mėnesiai, metai, o problema paliekama nuošalyje. Kitaip tariant, jeigu dantį skauda, jeigu kartas nuo karto nuskyla koks gabalėlis ar atsiranda kitų nesklandumų, tikslingiausia vykti pas gydytoją, užuot abejingai numojus ranka. Paties danties traukimo vėlgi nereikia bijoti, tačiau juk maloniau, kai pavyksta dantį pataisyti, ar ne?

Odontologijos klinika – vieta, kur stengiamasi išsaugoti dantis, ir traukimas nėra pirminis žingsnis. Išsaugoti pavyksta, jeigu žmogus neatidėlioja vizito pas odontologą.

O kalbant bendrai, tos keturios išvardytos ir aptartos priežastys yra pakankamai svarios, kad paskatintų pasirūpinti dantų būkle ir jų neapleisti.

 

 

 

Natūrali kosmetika: kaip atpažinti? (I dalis)

Natūrali kosmetikaNe paslaptis, kad sąvoka natūrali kosmetika dabar, kaip niekad, vilioja pirkėjus galimybe puoselėti savo grožį be cheminių priemonių. Tačiau atėjus ekologiškų produktų bumui, daugelis gamintojų sąvokas bio, eko ir natural vartoja kaip rinkodaros triuką, o žmonės, susivilioję žaliais ženkliukais papuoštomis etiketėmis, nė nepasidomi kosmetikos sudėtimi… Žinoma, turbūt ir ne kiekvienas turi laiko atidžiai nagrinėti kiekvienos prekės sudėtį, tad pateikiame keletą patarimų, kurie padės suvokti, kaip atskiriama natūrali kosmetika.

Kad pastebėtumėte, ar jūsų perkama kosmetika iš tiesų ekologiška, kartais užtenka pažvelgti į produkto pakuotę ir per daug net nesigilinti į sudėtį. Natūrali kosmetika bei kiti ekologiški gaminiai yra žymimi specialiais sertifikatais, kurie taiko itin griežtus reikalavimus. Pavyzdžiui, ženklas „NaTrue“, kuris kosmetikai suteikia 3 žvaigždučių kategoriją. 1 žvaigždutė reiškia, kad jūsų įsigyjama natūrali kosmetika yra pagaminta iš visiškai ekologiškų produktų, 2 žvaigždutės žymi priemones, kuriose yra ne mažiau 70 % ekologiškų medžiagų. Na, o 3 žvaigždutėmis pažymėta kosmetika – tai aukščiausias gaminio natūralumo lygis.

Tam tikros asociacijos, tokios kaip „Soil Association“, sertifikatus suteikia tik toms priemonės, kuriose yra ne mažiau nei 95 % ekologiškų medžiagų, tad jei kosmetika jų turi mažiau, pavyzdžiui, apie 70 % ir daugiau, gamintojams leidžiama naudoti prierašą „organic“. Jis žymi, kad kosmetikos priemonėse nėra ypač kenksmingų cheminių ar sintetinių medžiagų, tokių kaip parabenai, naftos produktai, kvapikliai, dažikliai ir t. t.

Deja, skambius žodelius, tokius kaip eko, natural ar organic naudoja ne visa natūrali kosmetika. Kai kurioms įmonėms tai tik bandymas pritraukti daugiau pirkėjų ir pakelti savo gaminių kainą. Tad būtinai ieškokite sertifikatų ar ženklų, kurie įrodytų gaminių natūralumą bei leistų nedvejojant įsigyti norimą prekę.

Kad žinotumėte, ką perkate, nebūtina mintinai mokytis visų, pasaulyje esančių asociacijų, kurios teikia sertifikatus, juk šiandien, kai informacinės technologijos leidžia vos per kelias minutes išsiaiškinti bet kokią informaciją, tiesiog pagoglinkite jus dominantį prekės ženklą bei įsitikinkite, ar jis tikrai yra toks saugus ir ekologiškas. Juk būtų tikrai nemalonu įsigyti „natūralią kosmetiką“, o grįžus namo suprasti, kad jos sudėtis beveik niekuo nesiskiria nuo įprastai vartojamos?!

Veido plastika – labai svarbi

Plastinės operacijos atliekamos labai įvairioms kūno dalims nuo galvos iki pat kojų, tačiau būtent veido dalies plastika yra viena svarbiausių, nes čia esančius estetinius trūkumus yra sunkiausiai paslėpti.

Dažnai sutinkama akių vokų operacija, kurią renkasi žmonės, susiduriantys su pabrinkusiais, pajuodusiais paakiais, kurie sukuria nuolat neišsimiegojusio, pervargusio asmens vaizdinį. Tai tikrai neprideda grožio, todėl pasirinkti operacijos kelią yra vienas geriausių sprendimų, galinčių nesudėtingai ir gana greitai pašalinti trūkumus.

Kadangi akys yra lyg žmogaus veidrodis – akių vokų operacija tampa populiaria ir patrauklia ne tik tarp moterų, bet ir tarp vyrų, kuriems svarbus jų įvaizdis, aktualu, kaip jie atrodo kiekvieną dieną tiek darbo metu, tiek ir namuose ar pramogaudami.

Kita dažnai pasitaikanti operacija – nosies operacija. Ją renkasi labai įvairūs žmonės, dalis kurių susiduria su įgimtais nosies defektais, kiti po įvairių traumų. Priežasčių, kaip matome, gali būti labai įvairių, tačiau džiugu, jog jų sprendimą rasti ne taip jau ir sunku. Plastikos chirurgai pasirūpins, jog Jūsų nosis vėl būtų tiesi, be jokių pastebimų defektų. Kaip ir akys, nosis yra tokia vieta, kurią sunku paslėpti, ji – labiausiai atsikišusi veido ir netgi viso kūno dalis, tad jos defektai iš karto kliūna už akių.

Begalė įvairių žmonių jau seniai džiaugiasi atliktomis nosies ar akių vokų operacijomis, mėgaujasi savo naujų įvaizdžiu ar paslėptais trūkumais, sukėlusiais daugybę nepatogumų ilgus metus. Jei vieniems kreiva nosis ar pakritę akių vokai didesnių problemų nekelia, tai kiti dėl šių savo problemų susiduria su patyčiomis dar mokykloje, praranda galimybes siekti savo svajonių (ypatingai tai aktualu vizualinio darbo ieškantiems asmenims, pvz., siekiant modelio karjeros) darbo ar susiduria su kitomis jiems aktualiomis problemomis. Tuo tarpu plastikos specialistai akių vokų ar nosies operaciją gali atlikti beveik bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau verta atminti – jaunų žmonių oda yra tampresnė, tad lengviau gija pjūvių žymės, greičiau praeina visas reabilitacinis laikas, o mažiems vaikams plastinės operacijos atliekamos tik labai retai, nes jų kūnas sparčiai auga ir kinta.

Paplūdimys

Šiais metais vandens pramogų daugiau nei pernai

Ar pernai išnaudojai šiltas ir sausas vasaros dienas? Jei ne – šiais metais turi atsigriebti, nes pramogų vandenyje – apstu. Tereikia išsirinkti tinkamiausias ir jas pamėginti po kartą ar net po kelis.

Laivo nuoma

Laivo nuoma – puikus pasirinkimas lengvesnėms pramogoms. Surinkite draugų kompaniją, pasiruoškite užkandžių ir gėrimų – šauni pramoga Jūsų laukia Neryje Vilniuje ar kitose Lietuvos vietose. Tai puikus pasirinkimas gimtadieniams, mergvakariams, kitoms įvairioms šventėms ar netgi verslo pietums vasaros metus. Kodėl gi nenustebinus savo verslo partnerių ar klientų?

Plaukiodami laivu visuomet jusite vandens gaivą, gamtos apsuptį, net kai plauksite per miesto centrą – tuo unikalus Vilnius – viena žaliausių sostinių.

Baidarių nuoma

Kita puiki vandens pramoga – baidarių nuoma. Mėgaukitės baidarėmis visoje Lietuvoje – tai ypač populiari ir patraukli pramoga, siūloma nuo pajūrio iki rytų Aukštaitijos. Upėse, ežeruose, upėse ir ežeruose, netgi jūroje – baidarės plaukioja visur, kur tik yra pakankamai vandens, tad išmėginti šią pramogą rekomenduojame kiekvienam dar nebandžiusiam, o bandžiusiam – išmėginti naują maršrutą, kurių tikrai netrūksta: Vilniuje, Kaune, Aukštaitijoje, Žemaitijoje ar Dzūkijoje ir Suvalkijoje – plaukite, kur tik Jums patogu.

Ekstremalios pramogos

Ekstremalios vandens pramogos reikalauja kiek daugiau pasiruošimo ir šiek tiek daugiau pinigų – technika šioje srityje būtina, o jos kainos tikrai nėra džiuginančiai žemos. Be abejonės, nuoma gelbsti, ypač kai mūsų krašto vasaros ganėtinai trumpos. Leiskitės į marias ant vandens motociklo, išmėginkite irklentes ar skrydį ant reaktyvinių batų, pamėginkite čiuožimą slidėmis ar kitas drąsos reikalaujančias pramogas, kurių įspūdžiai išlieka tikrai ilgai.

Vandens pramogų gausa vasaros metu gena žmonės prie upių ir ežerų, laisvas dienas daugybė piliečių linkę leisti ir prie jūros, net jei iki jos tenka važiuoti pusdienį. Dėl to savaitgaliais populiaresnės vietos tampa sunkiai pasiekiamos, tenka gaišti laiką spūstyse. Mes siūlome nepatingėti ir paieškoti alternatyvų, mažiau lankomų ežerų ar net tokių populiarių paplūdimių prie jūros, o upės dažniausiai nesulaukia tiek vandens gaivos išsiilgusių žmonių kiek kiti vandens telkiniai, tad turėkite tai omenyje kai trumpam norėsite pabėgti nuo karščio ir pajusti vandens vėsą.

Papildai lieknėjimui: nuteisti ar išteisinti?

papildai lieknėjimuiTurbūt vienas dažniausiai užduodamų klausimų visame pasaulyje – kaip numesti svorio, neįdedant daug pastangų. Deja, turime Jus nuliūdinti ir pasakyti, kad per amžius neatsirado joks nekenksmingas ir efektyvus būdas, kuris leistų drastiškai mesti svorį. Vis dažniau sportininkai pabrėžia, kad papildai lieknėjimui, turintys elementų, gerinančių medžiagų apykaitą ir padedančių greičiau deginti riebalus, gali padėti svorio metimo procesui. Išsiaiškinkime, ar tai tikrai efektyvu ir kaip galime sau padėti.

Reklaminiai šūkiai gali klaidinti

Dažniausiai, kai reklamuojami papildai lieknėjimui, girdime teiginius, kad jie padės per mėnesį atsikratyti net dešimties kilogramų. Tačiau pagalvokite, ar tikrai norite taip greitai numesti tiek daug? Juk svoris turi tendenciją sugrįžti su kaupu!

Pasikonsultavę su specialistais išsiaiškinome, kad papildai lieknėjimui nėra blogai, jei tinkamai juos vartojame ir konsultuojamės su gydytojais. Jų teigimu, turime atsižvelgti į medžiagas, esančias papilduose ir išsiaiškinti, ar jas toleruosime.

Taip pat reikia domėtis, ar papildai lieknėjimui neturi draudžiamų medžiagų. Dažnai neaiškūs asmenys platina papildus, kurie tikrai veikia numetant svorį, tačiau išsiaiškinus sudėtį sužinoma, kad juose yra kenksmingų medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Taigi, papildus lieknėjimui pirkite iš patikimų šaltinių ir visada domėkitės sudėtimi bei konsultuokitės su gydytojais.

Skaitykite toliau

Iš ko pagaminti prezervatyvai? Ką daryti jeigu esate alergiški lateksui?

prezervatyvaiPrezervatyvai–populiariausia apsisaugojimo priemonė nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo neštumo Lietuvoje ir pasaulyje. O kodėlgi, tiek daug metų prezervatryvai, nors taip sparčiai tobulėja viskas aplinkui, vis dar pirmauja ir niekas jų nepakeičia geresnėmis priemonėmis? Pagrindinė to priežastis, kad jie yra iki šiol pasaulyje patogiausia, sveikiausia ir patikimiausia apsaugos priemonė nuo nepageidaujamo neštumo ir užkerta kelią lytiškai plintančioms ligoms.

Šiais laikais sargiai yra labai skirtingi ir įvairūs. Prezervatyvai skiriasi savo formomis, medžiaga iš ko pagaminti, dydžiais, spalva, kvapais, funkcianalumu, plonumu, kaina ir t.t Be to, sargius galima nusipirkti labai įvairiose vietose, įskaitant ypač populiarėjančias prezervatyvų internetines parduotuves. Būtent internetinėse parduotuvėse labai didelis prezervatyvų pasirinkimas, todėl patartina žinotipagrindines sargių savybes ir ką jos lemia prieš renkantis. Prezervatyvai internetu – itin šiuo metu populiarus pasirinkimas tarp jaunimo, nes ten jie gali surasti svarbiausios informacijos apie apsisaugojimo priemones, kaip išsirinkti, naudoti ir t.t

Skaitykite toliau

Pasiruoškite slidinėjimo kelionėms fiziškai

slidinėjimo kelionės„Taip, slidinėjimas yra nuostabus. Ypač dabar, kai puikiai valdau slides. Tačiau pirmas kartas nebuvo jau toks malonus. Ypač todėl, kad ant slidžių užlipau be jokio fizinio pasiruošimo. Kelias dienas skaudėjo rankas, kojas, nugarą… Raumenis maudė, nebežinojau ką ir daryti. Slidinėjimo kelionės bus kur kas sėkmingesnės jei tinkamai joms pasiruošite” – teigia slidininkė Renata.

Išties, Lietuvoje labai sparčiai plinta slidinėjimo kelionės, kurios ypač patinka tiems, kurie nuolatos dirba sėdimą darbą. Kai kurie teigia, kad užplūstantis adrenalinas padeda įkvėpti naujos gyvybės. Tačiau šio tipo atostogos reikalauja fizinio pasiruošimo. Žinoma, nesakome, kad ant slidžių gali stoti tik ilgus metus sportuojantis asmuo. Užtenka kelių savaičių, mėnesio ir būsite puikiai pasiruošęs. Fizinis pasirengimas labai svarbus, juolab, paprastas ir neintensyvus. Tad mažiau galvokite apie jį, o tiesiog imkite ir kasdien bent po 15 minučių skirkite sportui.

Tiesa, pradėkime nuo to, kad slidinėjimo kelionės reikalauja pasitikrinti sveikatą. Nueikite pas savo šeimos gydytoją. Paprasčiausiai bendrai apžiūrai. Kai žinosite, kad neturite jokių su sveikata susijusių problemų, galėsite kur kas ramiau keliauti į pasirinktą kurortą.

Skaitykite toliau

Veterinarai – mūsų augintinių angelai sargai

veterinarėĮsigydami augintinį, nepamirškite, kad tai gyva būtybė, o ne dekoratyvinis žaisliukas, kuris turėtų jus linksminti. Gyvūnai labai daug kuo yra panašūs į mus, jie turi savo charakterį, įpročius, nuotaikas, simpatijas ir antipatijas. Deja, gyvūnai kaip ir mes gali sirgti daugybe ligų, tačiau veterinarai įspėja, kad gydyti savo augintinį savarankiškai, gali būti pavojinga jo gyvybei, todėl protingiausias sprendimas – patikėti savo augintinio sveikata profesionalams.

Veterinaras išties yra antras po šeimininko pagal svarbumą jūsų augintinio gyvenime, todėl pas jį turėtumėte kreiptis ne tik tada, kai sušlubuoja augintinio sveikata, bet ir pasikonsultuoti mitybos, dienos rėžimo ir profilaktinės sveikatos priežiūros klausimais.

Veterinarai rekomenduoja reguliariai tikrinti augintinio sveikatą ir tikrai ne dėl to, kad jiems tai finansiškai naudinga, tiesiog profilaktinė gyvūno sveikatos priežiūra gali užkirsti kelią sunkiems susirgimams. Jau suaugusiems gyvūnams užtenka veterinarui pasirodyti kartą per metus, tuo tarpu jauni augintiniai veterinarijos klinikoje turėtų apsilankyti šiek tiek dažniau, nes „vaikučiai“ yra imlesni ligoms. Be to, veterinaras galės sekti kaip auga ir vystosi jūsų augintinis.

Nors veterinarai puikiai sugeba užmegzti kontaktą su gyvūnu, tačiau būtų geriausia, kad dar nuo augintinio vaikystės lankytumėtės pas tą patį veterinarą. Gyvūnas prie jo pripras, todėl nejaus streso ir baimės apžiūros metu. Jūsų augintinis bus ramus, o tai gerokai palengvina ir veterinaro darbą bei saugumą, nes kai kurie gyvūnai iš baimės gali pasidaryti agresyvūs.

Skaitykite toliau

Kaip turėti tobulą kūną nevartojant kalnus maisto papildų

maistas sportuiMaisto papildai sportuojantiems –  tikrai veksminga ir saugi priemonė greičiau pasiekti norimus rezultatus nesvarbu ar norite padidinti raumenų masę, jėgą, pagerinti ištvermę ar tiesiog jaustis žvaliai.

Sportuojant padidėja skirtingų maistinių medžiagų, mikro- ir makroelementų poreikis, kurį dažnas iš mūsų papildo maisto papildais. Maisto papildų pasirinkimas pastaruoju metu tikrai įspūdingas, kad net sunku susigaudyti neturint sporto fiziologijos, biochemijos žinių pagrindų.

Visų pirma, turite žinoti, kad maisto papildas nėra maistas sportui ar maisto pakaitalas, o yra itin koncentruotas įvairių maistinių medžiagų, jų junginių, kurių daugumą galime gauti su maistu, produktas. Trumpai tariant, maisto papildai, kad ir kaip įspūdingai jie besivadintų, nėra stebuklingos medžiagos atliekančios didžiąją darbo dalį už jus.

Pats dar pamenu, kai būdamas paauglys įsigijau “kibiriuką” masės didinimo produkto ir tikėjausi jei ne pasakiškų, tai bent jau tikrai pastebimų rezultatų. Deja, tikėto rezultato nesulaukiau. Dabar tai atrodo juokinga, bet būnant paaugliu, atiduodant kone paskutinius sutaupytus pinigus lūkesčiai buvo tikrai kurkas didesni ir rezultato nebuvimas mažų mažiausiai nuliūdino.

Galiu sakyti, kad papildai neveikia, kad jie tik išpūstas reklamos burbulas darantis pinigus kaip ir dauguma kitų verslų. Tačiau būsiu ne tiek optimistas, kiek realistas ir drąsiai galiu teigti, kad maisto papildai sportininkams tikrai veikia, bet reikia mokėti išsirinkti tinkamus, tinkamai susiplanuoti mitybą, treniruotes ir poilsį.

Skaitykite toliau

Gyvybės draudimas ir visa tiesa apie jį

gyvybės draudimasŠiandien apdrausti galima beveik bet ką. Vieni stengiasi apsaugoti savo nekilnojamo turto vertę, kiti – asmeninius daiktus bei vertingus papuošalus. Draudimas padeda susigrąžinti pinigus nelaimės atveju, todėl dažniausiai stengiamasi apdrausti tai, kas vertingiausia – žmogaus gyvybę. Gyvybės draudimas yra viena populiariausių draudimo rūšių, kuria pasinaudoti gali beveik kiekvienas.

Pinigus galima kaupti kojinėje, juos patogu laikyti po lova ar spintoje, tačiau niekada negali žinoti, kad jie bus saugūs. Efektyvus taupymo būdas yra draudimas, kuris leidžia kaupti finansus bei po tam tikro termino gauti visą sukauptą draudimo sumą. Priešingai nei pensijų fondai, ši draudimo rūšis nėra skirta vien taupymo tikslais. Tai investicija, kuri suteikia paramą artimiesiems mirties ar nelaimingo atsitikimo atveju. Kai draudimo terminas pasibaigia ar asmenį ištinka mirtis, visa pinigų suma yra sumokama įgaliotam asmeniui.

Mirties atveju šeimos nariai išgyvena skaudžias emocijas, todėl užkrauti juo papildomais finansiniais sunkumais yra tikrai nepavydėtina. Laimei, net ir tokio nelaimingo atsitikimo atveju, mirus apdraustajam asmeniui, visa jo gyvybės draudimo suma yra išmokama šeimos nariams netgi tuomet, kai sandorio terminas nepasibaigęs. Jeigu buvo sumokėta nors viena įmoka, gyvybės draudimas bus įpareigotas suteikti pilnavertę finansinę paramą. Tai viena iš populiariausių draudimo rūšių Lietuvoje, kuri gali suteikti paramą, kai to labiausiai reikia. Neužkrauk sunkumais savo mylimųjų, pasirūpink jų ateitimi jau iš anksto.

Skaitykite toliau