Membraniniai (atbulinio osmoso) vandens filtrai iš principo yra skirti aukščiausios kokybės vandens ruošimui, toks vanduo yra tinkamas naudoti tiek pramonės, tiek ir buities reikmėms. Kaip ir visiems kitiems vandens filtrams, prireikius atliekamas minėtos rūšies vandens filtrų remontas. Atvejų, kada jis reikalingas, yra įvairių. Šiame straipsnyje įvardinsime kada dažniausiai reikia membraniniams (atbulinio osmoso) vandens filtrams remonto. Taip pat aptarsime nuo ko priklauso atbulinio osmoso proceso efektyvumas, atskleisime iš ko pagamintas membraninis vandens filtras.
Membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas – kada jis dažniausiai reikalingas?
Membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas dažniausiai reikalingas, kai yra:
- nepakankamas slėgis – jei tikrasis įleidimo slėgis yra mažesnis, nei reikalauja filtro gamintojas, tada turi būti remontuojamas membraninio filtro įpūtimo siurblys;
- užsikimšusios membraninių (osmosinių) filtrų kasetės – jas reikia remontuoti;
- uždarymo vožtuvas yra sugedęs – jei net po kelių minučių vanduo toliau teka iš kanalizacijos vamzdžio, kai uždarytas akumuliacinės talpos čiaupas, uždarymo vožtuvas turi būti remontuojamas;
- per aukštas slėgis membraniniame vandens filtre – visas vanduo iš filtro išleidžiamas, o slėgis tikrinamas naudojant automobilio pompą su manometru. Esant aukštam slėgiui filtre (3,5–6 atmosferos), slėgis rezervuare gali būti 0,5–0,6 atmosferos. Jei vandens tiekime yra ne daugiau kaip 2 atmosferos, tada rezervuare jį taip pat galima nuleisti iki 0,25–0,4 atmosferos. Didelis slėgis įleidžiant gali sukelti triukšmą ir vibraciją sistemos veikimo metu. Jei slėgis membraniniame vandens filtre yra mažesnis nei 2,5 atmosferos, filtrų gamintojai rekomenduoja juos remontuoti arba papildomai įdiegti slėginio siurblio funkciją.
Nuo ko priklauso atbulinio osmoso proceso efektyvumas?
Atbulinio osmoso proceso efektyvumas, palyginti su įvairiomis priemaišomis ir tirpintomis medžiagomis, priklauso nuo daugelio veiksnių: slėgis, temperatūra, pH lygis, medžiaga, iš kurios gaminama membrana, ir įleidžiamo vandens cheminė sudėtis turi įtakos atbulinės osmoso sistemos efektyvumui. Vandens gryninimo laipsnis tokiuose filtruose yra 85% -98% daugumai neorganinių elementų. Organinės medžiagos, kurių molekulinė masė didesnė kaip 100–200, visiškai pašalinamos, o su mažiau – gali prasiskverbti pro membraną nedideliais kiekiais.
Iš ko pagamintas membraninis vandens filtras?
- Membraninis vandens filtras pagamintas iš celiuliozės nitrato. Kaip parodė daugelio metų praktika, ši medžiaga sudaro optimalias sąlygas sulaikytų mikroorganizmų augimui, pašalinant klaidingo neigiamo rezultato gavimą.
- Membraninis vandens filtras susideda iš kelių sluoksnių, kurie yra sujungti ir apvynioti aplink plastikinį vamzdelį. Membranos (osmoso) medžiaga yra pusiau pralaidi.
Apibendrinant, galima teigti, membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas reikalingas dėl įvairių priežasčių – dažniausias išvardinome. Jei reikia minėtų filtrų remonto, kreipkitės į profesionalius vandens filtrų servisus!