Pasiruoškite slidinėjimo kelionėms fiziškai

slidinėjimo kelionės„Taip, slidinėjimas yra nuostabus. Ypač dabar, kai puikiai valdau slides. Tačiau pirmas kartas nebuvo jau toks malonus. Ypač todėl, kad ant slidžių užlipau be jokio fizinio pasiruošimo. Kelias dienas skaudėjo rankas, kojas, nugarą… Raumenis maudė, nebežinojau ką ir daryti. Slidinėjimo kelionės bus kur kas sėkmingesnės jei tinkamai joms pasiruošite“ – teigia slidininkė Renata.

Išties, Lietuvoje labai sparčiai plinta slidinėjimo kelionės, kurios ypač patinka tiems, kurie nuolatos dirba sėdimą darbą. Kai kurie teigia, kad užplūstantis adrenalinas padeda įkvėpti naujos gyvybės. Tačiau šio tipo atostogos reikalauja fizinio pasiruošimo. Žinoma, nesakome, kad ant slidžių gali stoti tik ilgus metus sportuojantis asmuo. Užtenka kelių savaičių, mėnesio ir būsite puikiai pasiruošęs. Fizinis pasirengimas labai svarbus, juolab, paprastas ir neintensyvus. Tad mažiau galvokite apie jį, o tiesiog imkite ir kasdien bent po 15 minučių skirkite sportui.

Tiesa, pradėkime nuo to, kad slidinėjimo kelionės reikalauja pasitikrinti sveikatą. Nueikite pas savo šeimos gydytoją. Paprasčiausiai bendrai apžiūrai. Kai žinosite, kad neturite jokių su sveikata susijusių problemų, galėsite kur kas ramiau keliauti į pasirinktą kurortą.

  1. Pradėkime nuo stuburo. Pirmomis dienomis po slidinėjimo dažniausiai skauda jį, tad rekomenduojame bent kiek sutvirtinti. Kiekvieną rytą po 50 pasisukimų palinkite per liemenį į priekį, į nugarą ir į abu šonus. Jei turite namuose, labai rekomenduojame, pasukti ir lanką. Jis ne tik sustiprins stuburą, tačiau tuo pačiu padailins ir jūsų pilvo presą.
  2. Kojos kojos kojos… Slidinėjimo kelionės tiesiog reikalauja sutvirtinti ir jas. Pasistenkite bent kiek pabėgioti kelias savaites iki slidinėjimo. Tiesa, nepamirškite, kad bėgiojimas reikalauja tam tikrų žinių. Būtinai internete susipažinkite, kaip taisyklingai bėgioti ir įsigykite reikiamą avalinę.
  3. Galiausiai – rankos. Mini svoriukai padės sustiprinti jų raumenis. Šiek tiek treniruočių ir būsite puikiai pasiruošęs slidinėjimo džiaugsmui.

Slidinėjimo kelionės puiki pramoga nuostabiai praleisti atostogas. Pradžiuginkite save ir artimuosius bilietu į Italijos, Šveicarijos ar Lenkijos kalnus…