Žymų Archyvai: miestas

Ką veikti Panevėžyje?

Veiklos Panevėžyje tinka labai skirtingų žmonių poreikiams, tad jeigu dar niekada neteko būti šame labai gražiame miestelyje, kuris džiugina nuostabiais žmonėmis ir tuo pačiu pramogų gausa – būtinai turite čia apsilankyti, kadangi tai puiki galimybė pagaliau jo grožį.

Bistrampolio dvaro žirgynas – rajone

Ne visai Panevėžyje, tačiau Bistrampolio dvare taip at galima išbandyti ir jodinėjimą žirgais. Vėlgi, reikia sekti laikus, kada galima, kadangi lankymo laikas ribotas. Galiausiai, atvykite čia ir tokiu atveju, kai paprasčiausiai norite nudžiuginti žirgus skaniu maistu. Jie visada laukia dovanų!

Bibliotekos nuostabumas – akinantis

Esantys Panevėžyje dažniausiai siūlo aplankyti biblioteką, kuri labai dažnai vadinama viena gražiausių vietų visame Panevėžyje. Petkevičaitės-Bitės biblioteka džiugina ne tik knygų gausa, tačiau taip pat ir iš išmanumu, kadangi joje įdiegta labai daug inovacijų kurios yra skirtos kur kas greitesniam reikalingos knygos radimui. Taip pat biblioteka džiugina ir elektroninės info pasiūla, tad kiekvienas ras tai, kas jam tinka, o skaityti specialiose skaityklose – labai patogu.

Kuo Panevėžys yra ypatingas?

Paprasčiausiai iki šiol gana dažnai sklando mitas, kad šis miestas nėra labai draugiškas ir kad čia nėra ką veikti. Toks požiūris yra labai klaidingas, kadangi net it atokesnėse šalies vietose galima rasti daug pramogų, o Panevėžys juk yra vienas didžiausių šalies miestelių.

Kartingų pramogos

Juokaujama, kad kartingai Panevėžyje yra viena smagiausių pramogų, kuris patinka ir tiems, kurie dažniausiai renkasi lėčiau važiuojančias mainais, ir tiems, kurie mėgsta greitį. Kadangi jie puikiai tinka ir suaugusiems, ne tik vaikams – tai puikus laiko praleidimas, kai norite aktyviau judėti su savo šeima.

Senovinis kino centras

Labai dažnai šis kino teatras yra vadinamas pačiu svarbiausiu miesto palikimu. Tiesa, žodis „palikimas“ tikrai nereiškia, kad negalima naudoti jo naudomis. Tikrai galima, kadangi šiuo metu jame taip pat rodomi filmai. Tik dažniausiai nekomerciniai, ypač dažnai siūloma grožėtis Europos menu. Tad tikrai verta čia apsilankyti.

Panevėžys yra labai gražus miestas, kuris laukia visų!

Kauno vietos, kurios vertos Jūsų dėmesio

Kaune pramogų labai daug. Lygiai taip pat labai daug vietų, kurios laukia visų, kurie nori pažinti ne tik Kauno, tačiau taip pat ir kauniečių gyvenimą.

Svarbiausia – norėti pažinti miestą

Kaunas yra labai gražus miestas, kuris gali nudžiugina lankytinų vietų gausa, kurios patinka labai skirtingiems asmenims. Tai reiškia, kad laikinojoje sostinėje ras ką veikti ir tie, kurie dažniausiai dienas leidžia aktyviau ir fizinis aktyvumas jiems yra labai svarbus, ir tie, kurie dažniausiai renka pasyvesnį laisvalaikį, kadangi jiems patinka ramus pasisėdėjimas galerijoje ir meno vertinimas.

Kauno pilies grožis

Dažniausiai pirmiausia akcentuojamos to vietos, kurios visada sulaukia daugiausia turistų. Tiesa, dažniausiai tokios aktyvios vietos labiausiai reikšmingos miestui, tad nieko keisto, kad ir Kauno pilis labai dažnai įvardijama kaip lankomiausias objektas. Ne visi žino, tačiau galima grožėtis ne tik jos išore, tačiau ir vidumi, tad tereikia ateiti muziejaus lankymo metu.

Zoo sodas – vaikams 

Žinoma, Kaune yra aktyviai lankomas Zoo sodas, kadangi tai yra vieta kuri galima plačiau pažinti gyvūnus. Nors šiuo metu apie Zoo sodą kalbama yra gana daug, tačiau svarbiausia, kad jį bandoma prikelti ir būtent žmonių noras padėti, kad jis kuo geriau laikytųsi – geriausias pasirinkimas. Skirkite pinigų, aukokite ir tai padės mums džiaugtis tokiu sodu, kuriame gyvena laimingi gyvūnai.

Fortai – puikiai išlikę

Kaunas gali pasigirti labai įdomia istorine atmintimi, o kadangi iki šių dienų išlikę daug objektų – keliauti pro istoriją yra paprasta kaip niekada. Siūlome aplankyti kuo daugiau skirtingų fortų ir tuo pačiu susipažinti su jų istorija.

Dažniausiai akyviausiai aptariamas yra IX fortas, tačiau ne mažiau dėmesio vertas ir XI, taip pat ir I, kuris gana neblogai išliko iki šių dienų. Svarbiausia, kad fortai yra prižiūrimi, tad siūlome juose lankytis ir taip pat atsakingai vaikščioti bei grožėtis.

Kuo daugiau lankykite

Kaunas yra nuostabus miestas, kuriame yra daug lankytinų objektų, tad siūlome aplankyti kuo daugiau, kad pavyktų paprasčiau suprasti jo grožį.

Ar yra pramogų Panevėžyje?

Juolab, Panevėžyje yra siūlome daug skirtingų pramogų, kurios puikiai tinka ir labai skirtingiems asmenims. Aptarsime kelias pagrindines, kurios leis džiaugtis atradus šio miesto grožį.

Svarbiausia – paieškos

Nors Panevėžys nėra labiausiai šalies lankomas miestas, tačiau ir čia gyvenantys, ir tie, kurie čia lankosi turizmo tikslais, tikina, kad jis turi kažką ypatingo. Dažniausiai tas ypatingumas pasireiškia per paprastumą ir tuo pačiu paskatina kartą čia atvažiavus sugrįžti dar kartą, juk labai dažnai traukia tai kas yra kitų dar labai aktyviai neišnaršyta.

Viešos vietos – mėgstantiems skaityti

Turbūt retai tenka girdėti, kad biblioteka yra lankytinas objektas. Ypač tiems, kurie nėra nuolatiniai gyventojai. Tačiau išties ši biblioteka verta Jūsų dėmesio, kadangi ji yra pritaikyta inovatyviems žmonėms, kurie nori ne tik knygų ieškoti, tačiau taip pat ir skaityti naudojantis išmaniosiomis technologijomis.

Pasivaikščiojimas Senvage

Dažniausiai atvykus į Panevėžį pirmiausia siūlome aplankyti Senvagę, kadangi tai gražiausias ne tik gamtos, tačiau taip pat ir žmogaus sukurtas kampelis. Vasaros metu vietoje galite nusipirkti ledų bei išbandyti įvairias pramogas, kurios dažniausiai siūlomos vaikams. Tiesa, čia verta apsilankyti ir žiemos metu, kadangi tvenkinys užšąla, tad galite mėgautis slidinėjimo bei čiuožimo malonumais, kurie galimi kiekvienam.

Traukinys – lankytina vieta

Esantys Panevėžyje taip pat turi aplankyti ir mielą traukinuką, kurios dažniausiai kuruoja link Anykščių. Nors ne visada pavyksta aplankyti tokiu laiku, kai galima nusipirkus bilietą važiuoti, tačiau vien tai, kad aplankysite – jau yra kažkas verto dėmesio ir tuo pačiu Jūsų aplankymo.

Miesto bendruomenių rūmai

Jeigu norite aktyviai leisti laiką – tokiu atveju siūlome susipažinti su renginiais, kuriuos siūlo Panevėžio bendruomenės rūmai. Paprasčiausiai reikia sekti info, kadangi renginių yra daug ir jie nuolatos atnaujinami, tad jeigu domėsitės – susižinosite tai, kas yra Jums yra aktualu.

CIDO arena ir jos renginiai

Tai pat gana daug skirtingų renginių organizuoja ir CIDO arena. Vėlgi, šiuo atveju belieka sekti info, kadangi tik taip galite pats pirmas sužinoti apie renginius, kurie Jus gali sudominti.

Klaipėda – miestas, kuris klęsti

Klaipėda džiugina ne tik lankytinų vietų gausa, tačiau taip pat ir verslais, kurie siūlo labai skirtingas paslaugas. Natūralu, kad kyla klausimas – kodėl Klaipėdoje verslai taip klesti, jeigu net nėra susiję su jūra? Kas lemia, kai verslai geriau supranta žmones ir pasiūlo jiems tai, ko reikia.

Jūra – svarbus privalumas

Klaipėda yra vienas gražiausių šalies miestų. Turbūt nieko nenustebinsime pasakę, kad būtent jos prieiga prie jūros dažniausiai yra vienas svarbiausių kriterijų, kuris ir paskatina ne tik aplankyti šį miestą, tačiau taip pat ir jame apsigyventi.

Tinkamai plėtojamas turizmas

Žinoma, Klaipėda gali pasigirti tuo, ko neturi kiti šalies miestai. Ji gali girtis gana gerai išvystyti turizmu, o kuo daugiau žmonių, net ir tų, kurie čia lankosi laikinai – tuo didesnė tikimybė, kad verslas bus tinkamai išpuoselėtas ir tuo pačiu bus galima ieškoti naujų sferų, kurios yra patrauklios žmonėms ir, žinoma, iš to sėkmingai uždirbti.

Suprantama, kad kai kuriems miestas labiau pasisekė dėl tos aplinkos, kurioje jie yra įsikūrę. Klaipėda tikrai gali džiaugtis nuostabia gamta, tad tai privalumas ne tik gyventojams, tačiau taip pat ir verslininkams.

Laisvumo poreikis – natūralus

Aplankius Klaipėdą ir tuo pačiu detaliau išanalizavus vietinius žmones galima pamatyti, kad tai gana laisvi žmonės. Daugeli tikina, kad taip yra todėl, kad šis miestas dažniausiai siejamas su atostogomis. Tokiu atveju ne tik misto svečiai, tačiau taip pat ir gyventojai tarsi pajunta laisvesnę atmosferą, kuri dažniausiai paskatina paprasčiau žiūrėti į daugelį rimtų dalykų.

Taip pat reaguoja ir verslas, kuris labai dažnai vietoje to, kad apsunkintų save sudėtingais sprendimais –  į viską pasižiūrėti kur kas paprasčiau ir vėliau pasirodo, kad tai buvo geriausias pasirinkimas.

Svarbiausia – draugiški žmonės

Žinoma, verta daugiau pakalbėti apie žmones, kurie yra pozityvūs, kurie maloniai priima inovacijas ir net padeda verslams, yra atsakingi ir tuo pačiu socialūs. Visa tai yra smulkmenas, tačiau kiekviena smulkme yra labai svarbi, kadangi tik tokiu atveju pavyksta sukurti puikią bendruomenę tobulėjimui ir puikiam gyvenimui.

Vasaros metu – Klaipėda laukia visų

Klaipėda yra viena patraukliausių krypčių Lietuvoje vasaros metu. J renkasi ne tik paties lietuviai, kurie nori būti arčiau jūros, tačiau renkasi miestus, o ne kaimus, taip pat ir užsieniečiai, kurie tikina, kad mūsų šalis yra nuostabaus grožio, tačiau gaila, kad ne visi tai mato.

Turizmo sfera – ypač gera išvystyta

Žinoma, keliaujantys šiais laikais tikisi patogumo, tad jiems labai svarbu, kad tos vietos, kurios bus lankomos – tinkamai priimtų žmones. Šiuo atveju svarbu tai, kas objektai būtų paprastai pasiekiami ir viešuoju transportu, taip pat siūlome vertinti tai, kad šiame mieste yra daug greito maisto užeigų, o tai suteikia galimybę žmonėms valgyti ne tik labai skaniai, tačiau ir skubiai, o keliaujantiems tai yra labai svarbu.

Užsukite visus metus

Vasaros metu Klaipėdoje suaktyvėja turizmas ir nors atrodo, kad Žemaitijos regione yra kur kas daugiau miestelių, kurie verti Jūsų dėmesio, tačiau būtent uostamiestis dažnai lankomas aktyviausiai. Natūraliai kyla klausimas – kodėl?

Pirmiausia – jūros lankymas

Pirmiausia lietuviai taip aktyviai veržiasi į Klaipėdą, kadangi tai išpuoselėtas miestas, kuris džiugina ne tik pramogų gausa, tačiau ir geru jūros krantu, kuris priima svečius visą parą. Žinoma, galima apsilankyti ir kituose taškuose, kur jūra pasiekiama, tačiau būtent vertinama tai kad pakrantė yra sutvarkyta, tokiu atveju malonu ne tik maudytis, tačiau taip pat ir paprasčiausiai sėdėti kopose skaitant knygą.

Keliavimas mieste – patogus

Žinoma, verta pabrėžti ir tai, kad pasiekti Klaipėdą iš kitų Lietuvos miestų nėra sudėtinga. Kalbame ne tik apie mašinas, kuriomis važiuojant Lietuvoje apskrita nėra didelių atstumu, tačiau ir apie viešąjį transportą, kuris labai gerai išpuoselėtas. Vien tai, kad susisiekimas yra geras – didelis privalumas. Juolab, būtent iš Klaipėdos yra pasiekiamos kitos svarbios vietos kaip kad Nida ir panašiai.

Klaipėda yra labai nuostabus miestas, kuris atvėrė savo vartus visiems, kurie nori ne tik atostogauti, tačiau taip pat ir apsigyventi čia. Visos galimybės yra atviros, tad užsukite!

Šiauliuose – pramogų gausa

Nurodysime kelias vietas Šiauliuose, kurios galbūt jus sudomins ir paskatins kartą apsilankius Šiauliuose čia sugrįžti ir vėl.

Kiekvienas ras ką veikti

Nors Šiauliai nėra didžiausias šalies miestas, tačiau galima pasidžiaugti, kad jame yra labai plati pramogų pasiūla, kuri tikrai patiks labai skirtingiems asmenims. Ir tiems, kurie dažniausiai renkasi aktyvų laisvalaikį, ir tiems, kurie dažniausiai renkasi pasyvesnes pramogas. Svarbiausia, kad Šiauliai yra atviri visiems, tad esate laukiami ir Jūs.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS

Dar viena unikali vieta, kuri patiks ne vaikams, tačiau taip pat ir suaugusiems – Dviračių muziejus. Čia galima pamatyti daugiau nei 1500 eksponatų ir kolekcija yra nuolatos pildoma.

VILNIAUS GATVĖS PĖSČIŲJŲ BULVARAS

Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras labai dažnai vadinamas viena svarbiausių vietų, kuri gali padėti atrasti Šiaulių grožį. Ir jokio skirtumo, ar šiuo metu kaitriai šviečia saulė, ar ras yra kiek niūrus – siūlome pasigrožėti aplinka. Kadangi ėjimo metu galėsite pamatyti labai daug unikalių architektūros šedevrų – siūlome tuo pačiu internete ieškoti įdomių faktų apie juos. Tokiu atveju pasivaikščiojimas bus kur kas malonesnis.

Bulvaras pagal senumą yra trečiais Europoje po Roterdamo (1972) ir Erfurto (1973).

CHAIMO FRENKELIO VILA

Mėgstantiems unikalius architektūrinius šedevrus – siūlome apsilankyti Chaimo Frenkelio viloje. Tai yra XX amžiaus statinys, kurios žavi prabanga bei elegancija. Tai yra vienas ryškiausių kultūrinių objektų ne tik Šiauliuose, tačiau ir visoje Šiaurės Lietuvoje. Nuostabus ne tik eksterjeras, tačiau ir interjeras, tad būtinai apsilankykite ir jo viduje.

ŠOKOLADO MUZIEJUS

Šiaulių gyventojai taip pat turėtų apsilankyti „Rūtos“ šokolado muziejuje, kuris tikrai paliks Jums tik pačius maloniausius atsiminimus. Tiesa, ne tik žvalgykitės, tačiau ir ragaukite, būtent degustaciniai apsilankymai yra patys vertingiausi.

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS

Dar viena unikali vieta Šiauliuose yra Fotografijos muziejus, kuriame galite plačiau pasidomėti įranga, kuri buvo metų eigoje naudojama fotografavimo menui išgauti. Jis tikrai patiks net ik fotografams, tačiau visiems žingeidiems asmenims.

Šiauliai yra labai gražūs, tad juose esate laukiami visi, kurie nori pažinti šį miestelį ir tuo pačiu suprasti – kodėl jis yra toks ypatingas.

Šiauliai – geležinės lapės miestas

Šiauliuose siūlome aplankyti kuo daugiau objektų, kadangi tik tokiu atveju geriau suprasite  kaip ir kuo gyvena šis gražus miestas. Aptarsime kelias vietas, kurios vertos dėmesio labiausiai.

Vietų daug. O kas verčiausia Jūsų laiko?

Nors Šiauliai nėra didelis miestelis, tačiau lankytinų vietų – tikrai labai daug. Juokaujama, kad Šiauliai yra vienas tų miestų, kuris labai traukia žmones, nors ir yra labai paprastas. Kas tai lemia? Tai, kad lankytinų vietų yra labai daug, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka.

CHAIMO FRENKELIO VILA

Chaimo Frenkelio vila yra viena gražiausių Šiaulių vietų, tiksliau objektas, kuris kiekvienais metais sulaukia tūkstančių lankytojų. Galima sakyti, kad pamačius šią vilą – pamilsite iš pirmo karto. Sakoma, kad tai kultūrinis šedevras, kuris svarbus ne tik architektams, tačiau taip pat ir menininkams. Nuostabiai atrodo ne tik eksterjeras, tačiau taip pat ir interjeras, kuris parodo, koks turtingas buvo žmogaus gyvenimas ir kokioje skoningoje aplinkoje dvariškiams teko gyventi.

STEBUKLINGA ARKA IR MIESTO KELRODIS

Stebuklinga arka ir miesto kelrodis labai dažnai vadinamas pačia svarbiausia miesto dalimi, galbūt net ir akcentu. Tai yra pėsčiųjų alėja, kuri jungia daugelį skirtingų verslų, žmonių ir menininkų, tad lėtai pro ją praeiti yra tiesiog būtina. Ši alėja traukia turistus ir vietinius visais metų laikais, tad būtinai ateikite ir Jūs, kad ir kada lankote Šiaulius.

ŠOKOLADO MUZIEJUS

Unikali vieta, kuri tikrai patiks ne tik vaikams, tačiau taip pat ir suaugusiems yra Šokolado muziejus, kuris skirtas ne tik skonio potyriams, tačiau taip pat ir regai.

Juokaujama, kad patekus į muziejaus vidų tikrai pasijausite kaip filme, kadangi Jūsų lauke ne tik gražūs vaizdai, tačiau taip ir skanus kvapas žinoma, degustacija, kurios metu sužinosite kaip gaminamas šokoladas ir koks yra tikrojo šokolado skonis.

GELEŽINĖ LAPĖ       

Geležinė lapė Šiauliuose yra vienas svarbiausių miestelio centrų, kuris vadinamas ir miesto simboliu. Ne veltui sakoma, kad Šiauliai – nebe Saulės, tačiau lapės miestas. Pasigrožėkite šiuo unikaliu miesto akcentu.