Kaip turėti tobulą kūną nevartojant kalnus maisto papildų

maistas sportuiMaisto papildai sportuojantiems –  tikrai veksminga ir saugi priemonė greičiau pasiekti norimus rezultatus nesvarbu ar norite padidinti raumenų masę, jėgą, pagerinti ištvermę ar tiesiog jaustis žvaliai.

Sportuojant padidėja skirtingų maistinių medžiagų, mikro- ir makroelementų poreikis, kurį dažnas iš mūsų papildo maisto papildais. Maisto papildų pasirinkimas pastaruoju metu tikrai įspūdingas, kad net sunku susigaudyti neturint sporto fiziologijos, biochemijos žinių pagrindų.

Visų pirma, turite žinoti, kad maisto papildas nėra maistas sportui ar maisto pakaitalas, o yra itin koncentruotas įvairių maistinių medžiagų, jų junginių, kurių daugumą galime gauti su maistu, produktas. Trumpai tariant, maisto papildai, kad ir kaip įspūdingai jie besivadintų, nėra stebuklingos medžiagos atliekančios didžiąją darbo dalį už jus.

Pats dar pamenu, kai būdamas paauglys įsigijau “kibiriuką” masės didinimo produkto ir tikėjausi jei ne pasakiškų, tai bent jau tikrai pastebimų rezultatų. Deja, tikėto rezultato nesulaukiau. Dabar tai atrodo juokinga, bet būnant paaugliu, atiduodant kone paskutinius sutaupytus pinigus lūkesčiai buvo tikrai kurkas didesni ir rezultato nebuvimas mažų mažiausiai nuliūdino.

Galiu sakyti, kad papildai neveikia, kad jie tik išpūstas reklamos burbulas darantis pinigus kaip ir dauguma kitų verslų. Tačiau būsiu ne tiek optimistas, kiek realistas ir drąsiai galiu teigti, kad maisto papildai sportininkams tikrai veikia, bet reikia mokėti išsirinkti tinkamus, tinkamai susiplanuoti mitybą, treniruotes ir poilsį.

Kad nebūtumėte pesimistai, pateikiu sėkmingų rezultatų planą:

Pirma, turite žinoti ko norite arba kitaip turėti aiškų ir realų tikslą. Dažnai sutinku žmonių norinčių vienu metu sumažinti nuo vienos kūno dalies nuimti, prie kitos pridėti bei tuo pačiu metu išryškinti bei padidinti. Deja ne viskas iš karto.

Išmokite planuoti. Link tikslo eikite mažais, bet tvirtais žingsneliais. Pavyzdžiui, norite užauginti raumenų, jums reikės mitybos, treniruočių ir poilsio plano. Papildai sportui – dalis mitybos, tad nesu linkęs jų išskirti šiuo atveju (tebūnie ir atsiras kritikų).  Planuokite treniruotes (daugiau tikrai nėra geriau), mitybą ir poilsį bei nepamirškite, kad sportas – maža dalis Jūsų gyvenimo, tad skirkite laiko pilnavertiškam savo asmenybės tobulinimui.

Venkite lengviausio kelio. Greičiau tikrai ne visada yra geriau. Labai tinkamas pavyzdys anabolinių steroidų paplitimas tarp kultūrizmo ir fitneso fanų. Taip, vartodami anabolinius steroidus pamatysite rezultatus greičiau, tačiau rezultatas bus labai trumpalaikis. Pasibaigus kursui „krisite į duobę” tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Dauguma mano sutiktų sportininkų būtent dėl katik paminėtų priežasčių “sėda ant kurso” vėl ir vėl. Tampa priklausomi. Liūdna, bet ne visi sugeba laiku, be pasėkmių sveikatai, sustoti.

Mityba – sėkmės garantas. Pats, būdamas dar studentas, maisto papildams per mėnesį išleisdavau tikrai nemažas sumas pinigų, nes labai norėjau rezultato. Deja, norimi rezultatai akivaizdžiai pradėjo gerėti tik pradėjus valgyti tikrai daug baltyminio maisto, gerų angliavandenių ir pakankamai riebalų.

Maisto papildai. Grįžtu prie šio punkto, nes, kaip jau minėjau ankščiau, papildai tikrai veikia. Rinkitės išbandytus, patikrintus maisto papildus su logiškomis sudėtimis, o ne pažadais.  Aminorūgštys, išrūgų proteinas, kreatinas, retkrarčiais vitaminų kompleksas – kone viskas, ko Jums gali reikėti.

Siekite užsibrėžtų tikslų planuodami ir nebijodami klysti. Sėkmė jau čia pat!