Padangos – paklausi prekė

padangosPadangų gamybos pramonė nuolat klesti, kadangi vis didėja naudojimosi automobiliais ir kitu transportu, kuris turi ratus, mastai. Padangos – itin reikalingas dalykas kiekvienai ratinei transporto priemonei, o ypač jų poreikis išauga spalio ir kovo mėnesių pabaigoje, kuomet artėja laikas automobiliams keisti ratus.

Žieminės ir vasarinės padangos

Visas padangas galima suklasifikuoti į tris grupes: žieminės padangos, vasarinės padangos ir universalios padangos. Universalios padangos yra skirtos važinėti ištisus metus. O žieminės ir vasarinės padangos pasižymi tam tikromis joms būdingomis savybėmis.

Žieminėms padangoms būdingas padidintas saugumas, stabilumas slidžiame, snieguotame, apledėjusiame kelyje. Žieminės padangos pasižymi puikiu manevringumu, ypač posūkiuose. Dalis žieminių padangų yra dygliuotos. Tai puikus sprendimas, važiuojant slidžiu keliu, tačiau mūsų žiemos jau nebebūna itin šaltos, neretai ir sniego sulaukiame tik sausio mėnesį, o važiuojant dygliuotomis padangomis be sniego dyla ne tik dygliai, bet ir gadinasi asfaltuota kelio danga. Daugelyje šalių dygliuotos padangos jau yra uždraustos eksploatuoti.

Vasarinėms padangoms būdingas lengvesnis gumos mišinys, manevringumas ir stabilumas ant šlapios kelio dangos, taip pat geras pravažumas per purvą.

Padangos įvairioms transporto priemonės

Kitas padangų klasifikavimo būdas – pagal tai, kokiai transporto priemonių rūšiai jos skirtos, pavyzdžiui: lengviesiems automobiliams, sunkiajam transportui, sunkvežimiams, padangos visureigiams ir pan.

Padangos visureigiams nuo padangų lengviesiems automobiliams skiriasi savo dydžiu ir pločiu. Visureigiams kokybiškos, geros padangos suteikia ir puikią išvaizdą, ir ženkliai pagerina jų pravažumą. Padangos džipams kainos požiūriu yra brangesnės už padangas lengviesiems automobiliams.

Prie padangų visureigiams, o kartais kaip atskira kategorija, išskiriamos padangos bekelei. Padangos bekelei pasižymi išskirtiniu pravažumu net sunkiausiai išvažiuojamais keliais: miško takeliais, paežerėmis, per purvą, pelkes ir pan. Bekelės sportui skirtos padangos tikrai nenuvils nė vieno: nei mėgėjo, nei profesionalo.

Prie visureigių kategorijos arba atskiroje siūlomos ir padangos keturračiams.

Ne mažiau paklausios nei įvairių automobilių padagos yra ir padangos motociklams. Vienos jų daugiau pritaikytos važinėti miesto gatvėmis, kitos – žvyruotais užmiesčio keliais.

Esminis visas padangas skiriantis kriterijus – padangos aukštis, žymėjimuose žymimas raide „R“.

Išskirtine kokybe išsiskiria Bridgestone padangos. Šis gamintojas – padangų rinkos lyderis. Padangos Bridgestone – tai didelis dėmesys naujausių technologijų diegimui gamybos procesuose, pažangių ir šiuolaikiškų darbo metodų diegimas, taip pat aukščiausios kokybės žaliavų naudojimas, todėl šio gamintojo padangos yra aukščiausios kokybės.

Kiek kainuoja padangos?

Padangos ne pats pigiausias dalykas, tačiau jos reikalingos. Dažnai siekiant sutaupyti pasirenkamos pigios, nekokybiškos padangos, kurios tarnauja vieną, daugiausiai du sezonus. Padangos internetu – puikus sprendimas, norintiems mokėti mažiau, tačiau važinėti saugiai. Padangos internetu parduodamos daugelyje elektroninių padangų parduotuvių, padangoms akcijos taip pat čia taikomos dažnai, todėl galima dar daugiau sutaupyti. Norėdami sužinoti, kurioje elektroninėje parduotuvėje taikomos nuolaidos, paieškos sistemoje rašykite „padangos akcija“ ir pasirinkite, kurioje parduotuvėje Jums siūlomos palankiausios kainos.