Ar telefonai pigiau–geresnė išeitis?

telefonai

Šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be mobiliojo telefono. Kažkada telefonas buvo tik ryšio priemonė, o dabar jis atlieka daug funkcijų. Paprastus mobiliuosius telefonus išstumia išmanieji. Kadangi geri mobilieji telefonai yra brangūs, vis daugiau žmonių ieško telefonų pigiau. Nauji telefonai yra brangesni, bet pažangesni ir tarnauja ilgiau. Tuo tarpu seni ar naudoti telefonai yra pigesni, ne tokie pažangūs ir tarnauja trumpiau. Ar telefonai pigiau – iš tiesų geresnė išeitis?

Renkantis pigesnį telefoną

Aukštesnės klasės telefonas – brangi prekė. Vis dėlto yra būdų, kaip įsigyti telefoną pigiau. Vienas dažniausių būdų – pirkti telefoną su mobiliojo ryšio sutartimi. Šiuo atveju klientas įsipareigoja naudotis operatoriaus paslaugomis metus ar du, tuo tarpu operatorius leidžia klientui įsigyti telefoną išsimokėtinai – mokant fiksuotą priedą prie mėnesinio plano mokesčio. Tačiau naudojantis šiuo būdu nėra labai sutaupoma. Priklausomai nuo plano ir įmokos už telefoną, galima sutaupyti ar permokėti 5-10 procentų. Reikia pastebėti, kad operatorių pasiūlymai įsigyti vieną ar kitą telefoną pigiau suformuluoti gana painiai. Be to, operatoriai linkę sugalvoti papildomų sąlygų.

Verta atkreipti dėmesį į telefonų išpardavimus, kai operatorius su gamintoju paskelbia telefonų išpardavimo akciją. Sulaukus tokios akcijos galima nemažai sutaupyti. Vis dėlto akcijos dažniausiai taikomos senesniems telefonams, nes rinkoje pasirodo vis naujesnitelefonų modeliai. Be to, net ir perkant akcinius telefonus operatoriai siūlo pasirašyti sutartis.

Telefonai pigiau parduodami ir elektroninių prekių parduotuvėse. Čia taip pat būna įvairių akcijų. Be to, tokiose parduotuvėse yra galimybė pirkti išsimokėtinai. Didžiausias privalumas perkant telefonąelektroninių prekių parduotuvėje yra tas, kad nereikės prisirišti prie operatoriaus.

Ieškant pigesnio varianto galima įsigyti naudotą telefoną. Kita vertus, perkant tokį telefoną reikia apsvarstyti galimą riziką. Geriausia naudotą telefoną pirkti iš pažįstamo ir patikimo asmens. Priešingu atveju pirkėjas rizikuoja įsigyti nekokybišką telefoną. Be to, telefonas gali būti vogtas, o tai naujam jo savininkui pridarytų daug nemalonumų. Jei naudoto senesnio modelio telefono garantinis laikas praėjęs, gali būti, kad jis greitai suges. Taigi telefonai pigiau – ne visuomet geriausias sprendimas. Perkant naudotą telefoną vienas pagrindinių kriterijų yra priedų, siūlomų kartu su telefonu, sąrašas. Geriausia, kai su telefonu pateikiami visi originalūs priedai, dėžutė, pirkimo dokumentai ir garantija.Daugiau informacijos rasite adresu www.1a.lt