Žymų Archyvai: saulės baterijos

Saulės moduliai – žalioji energija Jūsų namuose

saulės elektrinėAugant elektros kainai ir vis garsiau skambant aplinkosauginėms idėjoms, individualiam naudojimui montuojami saulės moduliai tampa kur kas dažnesniu pasirinkimu, kuris yra siejamas su švaresne aplinka ir mažesnėmis elektros energijos kainomis. Be to, žalioji energija iš atsinaujinančių gamtos išteklių šiandien tampa ranka pasiekiama. Vis daugiau įmonių siūlo įrangą, kurią ant namo stogo galima sumontuoti vos per kelias dienas, ir, sutvarkius visus reikalingus dokumentus, pradėti naudotis žalia elektros energija.

Aplinkosaugos idėjos tampa vis aktualesnės

Dėl besaikio vartotojiškumo vis daugiau Europos, tuo pačiu ir Lietuvos, gyventojų ima ieškoti alternatyvių sprendimų, kurie padėtų rūpintis gamta. Šiukšlių rūšiavimas, plastiko mažinimas, pirkinių struktūrizavimas yra vienas pirmųjų žingsnių. Augant technologinėms galimybėms, vis daugiau žmonių renkasi elektromobilius ir gyvenime taiko tvaresnius sprendimus, tarp kurių juntamas ir padidėjęs dėmesys atsinaujinančiai energetikai.

Skaičiuojama, kad įsirengus nuosavą saulės elektrinę ir pasinaudojus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama, investicijos, skirtos šiai įrangai, vidutiniškai atsiperka per 5 metus (o išlaidos elektros energijai sumažinamos net iki 75 proc.). Tai leidžia kalbėti ne tik apie efektyvius taupymo sprendimus, bet ir ženklų taršos mažinimą. Atlikti tyrimai rodo, kad įsirengus 10 kW saulės elektrinę vidutiniškai per metus į aplinką išmetamo CO2 kiekis gali sumažėti net 5 tonomis! Iš tiesų, namuose sumontuoti saulės moduliai yra vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo.

Ar saulės moduliai gali užtikrinti reikalingą energijos kiekį?

Priklausomai nuo jūsų investicijų, techninės įrangos specifikacijos ir konkrečios įrengimo vietos, saulės modulių sugeneruota energija gali dalinai arba pilnai patenkinti buitinius šeimos elektros energijos poreikius. Prieš pasirenkant ir montuojant įrangą, būtina pasikalbėti su šios srities ekspertais, kurie padės pasirinkti jūsų namams tinkamiausią sistemą. Kad žinotumėte, kiek energijos suvartojate per metus ir kokios galios įranga jums reikalinga, pasižiūrėkite senas komunalinių paslaugų sąskaitas. Daugelis įmonių nurodo elektros suvartojimą kilovatvalandėmis, todėl apskaičiuoti jums reikalingą energijos kiekį nebus sunku. Praktika rodo, kad dažnam namų ūkiui užtenka 5 kW galio saulės elektrinės, kuri sugeneruoja apie 12 kWh energijos per dieną. Vis dėlto, jei galvojate šią energiją naudoti ir elektromobilio krovimui, vandens ar namo šildymui, reikėtų pagalvoti apie kiek galingesnę – 10 kW saulės elektrinę.

 

 

Kur saulės baterijos populiariausios?

saules baterijosSaulės baterijos vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Tai yra įrenginys, leidžiantis saulės spinduliuotės dėka kaupti energiją, kurią galima naudoti įvairioms savo reikmėms arba parduoti. Šiandienos straipsnyje kalbėsime apie pasaulio valstybes, kuriose saulės baterijos yra populiariausios.

Vidurio/Pietų Europa
Šiose vietose išsidėsčiusiose pasaulio valstybėse saulės baterijos vis sparčiau populiarėja. Olandija, Belgija, Prancūzija, Graikija, Italija ir tt. – tai yra valstybės, kuriose klimatas yra išties pakankamai šiltas, o žmonių pragyvenimo lygis yra išties neblogas, kas ir leidžia šiose valstybėse gyvenantiems žmonėms vis sparčiau investuoti į saulės baterijas.

Azija
Azijoje saulės baterijų rinka yra ypač populiari bei vis labiau populiarėja. Azijoje klimatas yra tiesiog nuostabus saulės baterijoms – Azijoje yra šilta visus metus, kas leidžia maksimaliai išnaudoti šias baterijas. Taip pat, svarbu ir tai, jog didžiosiose Azijos valstybėse žmonių, galinčių sau leisti investicijas į saulės baterijas, tikrai yra, kas leidžia saulės baterijoms Azijos žemyne vis labiau plėstis bei tobulėti.

Šiaurės Amerika
Nors Šiaurės Amerikoje klimatas ir nėra labai tinkamas investicijoms į saulės baterijas, tačiau klimatas tikrai nėra labai blogas, kas leidžia gan efektyviai naudoti saulės baterijas. Pagrindinis Šiaurės Amerikos varikliukas šioje srityje yra išties didelės investicijos į šį energijos išgavimo būdą. Yra investuojami išties dideli pinigai, siekiant saulės energiją paversti vienu iš esminių energijos išgavimo būdų, kas ir leidžia saulės baterijoms šiame žemyne vis labiau populiarėti. Kodėl norima išnaudoti būtent šį energijos gavimo būdą? Būtent dėl to, jog saulės energija yra atsinaujinanti, kas leidžia ja naudotis nuolatos.

Skaitykite toliau