Žymų Archyvai: santechnika

Kodėl sutrinka nuotekų siurblys?

Nuotekų siurblys yra svarbus įrenginys daugelyje įmonių ar savivaldybių. Vienas sugedęs nuotekų siurblys gali atnešti daugybę žalos – tiek finansinės, tiek fizinės. Tačiau, kodėl sugenda siurbliai? Daugelis priežasčių siejasi su žmonėmis, kurie yra atsakingi už tai, kad nuotekų siurblys veiktų.

Kokybiškas nuotekų siurblys, įrengtas ir paruoštas naudojimui, turi būti taip pat tinkamai prižiūrimas. Jei reikalinga priežiūra nėra atliekama, dėl įmonės biudžete nesamų pinigų, darbo jėgos priežiūrai, ar renkantis neprofesionalius techninės priežiūros darbuotojus, siurblys netarnaus tiek kiek galėtų.

Aukštos kokybės nuotekų siurblys turi būti nuolatos stebimas. Jei techninė priežiūra nėra suplanuota tinkamu laiku, ar nėra pakankamai laiko jai atlikti, nuotekų siurblys ilgainiui neatliks kokybiško pumpavimo.

Įrangos veikimas turėtų būti reguliariai stebimas. Įsigytas nuotekų siurblys turėtų būti prižiūrimas asmenų, išmanančių, kokio tipo priežiūra yra reikalinga ir kada.

Nuotekų siurblys yra ypač svarbus kiekvieno asmens kasdienybėje. Tinkamai veikiantis nuotekų siurblys, mažina į aplinką išleidžiamų atliekų kiekį. Tokiu būdų nuotekų siurblys mažina aplinkos taršą, ypač didelius nuostolius vandeniui.

Reikiama techninė priežiūra turėtų būti tinkamai atlikta. Nuotekų siurblys gali sugesti, jei vadovybė ar darbuotojai nesistengia ieškoti pagalbos priežiūrai, ar renkasi netinkamai apmokytą techninės priežiūros  personalą.

Taip pat svarbu yra matuoti įrangos našumą. Nuotekų siurblys veiks puikiai, jei taisymas ir kiti priežiūros darbai bus atliekami atsižvelgiant ir į surinktą apskaitą. Jei nėra matuoklių, ar slėgio siųstuvai yra sutrikę, jei nėra matuojama ir registruojama, ar neteisingai suprantami leistini parametrai, nuotekų siurblio taisymas yra sunkesnis.

Surinktų nuotekų siurblio veiklos duomenų interpretacija yra svarbi, kad ilgaamžiškas nuotekų siurblys prisidėtų prie įmonės našumo.

Kad nuotekų siurblys veiktų, lygio valdymo įtaisai turėtų būti reguliariai valomi ir jų švara palaikoma. Valdymo pultas taip pat turėtų būti švarus ir tinkamai veikiantis. Nuotekų siurblys turėtų būti valdomas atsižvelgiant į visus gamintojo nurodymus.

Ilgaamžiškas nuotekų siurblys padės, jei kaip prioritetus rinksitės saugumą jį tvarkant ir su juo dirbant. Taip pat dirbančių ir prižiūrinčių šią technologiją asmenų kokybė ir nuotekų siurblio išmanymas yra reikalingas. Laiku atlikta priežiūra tik neš pelną ir kurs saugią darbo aplinką.

Membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas – kada jis dažniausiai reikalingas?

Membraniniai (atbulinio osmoso) vandens filtrai iš principo yra skirti aukščiausios kokybės vandens ruošimui, toks vanduo yra tinkamas naudoti tiek pramonės, tiek ir buities reikmėms. Kaip ir visiems kitiems vandens filtrams, prireikius atliekamas minėtos rūšies vandens filtrų remontas. Atvejų, kada jis reikalingas, yra įvairių. Šiame straipsnyje įvardinsime  kada dažniausiai reikia membraniniams (atbulinio osmoso) vandens filtrams remonto. Taip pat aptarsime nuo ko priklauso atbulinio osmoso proceso efektyvumas, atskleisime iš ko pagamintas membraninis vandens filtras.

Membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas – kada jis dažniausiai reikalingas?

Membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas dažniausiai reikalingas, kai yra:

  • nepakankamas slėgis – jei tikrasis įleidimo slėgis yra mažesnis, nei reikalauja filtro gamintojas, tada turi būti remontuojamas membraninio filtro įpūtimo siurblys;
  • užsikimšusios membraninių (osmosinių) filtrų kasetės – jas reikia remontuoti;
  • uždarymo vožtuvas yra sugedęs – jei net po kelių minučių vanduo toliau teka iš kanalizacijos vamzdžio, kai uždarytas akumuliacinės talpos čiaupas, uždarymo vožtuvas turi būti remontuojamas;
  • per aukštas slėgis membraniniame vandens filtre  – visas vanduo iš filtro išleidžiamas, o slėgis tikrinamas naudojant automobilio pompą su manometru. Esant aukštam slėgiui filtre (3,5–6 atmosferos), slėgis rezervuare gali būti 0,5–0,6 atmosferos. Jei vandens tiekime yra ne daugiau kaip 2 atmosferos, tada rezervuare jį taip pat galima nuleisti iki 0,25–0,4 atmosferos. Didelis slėgis įleidžiant gali sukelti triukšmą ir vibraciją sistemos veikimo metu. Jei slėgis membraniniame vandens filtre yra mažesnis nei 2,5 atmosferos, filtrų gamintojai rekomenduoja juos remontuoti arba papildomai įdiegti slėginio siurblio funkciją.

Nuo ko priklauso atbulinio osmoso proceso efektyvumas?

Atbulinio osmoso proceso efektyvumas, palyginti su įvairiomis priemaišomis ir tirpintomis medžiagomis, priklauso nuo daugelio veiksnių: slėgis, temperatūra, pH lygis, medžiaga, iš kurios gaminama membrana, ir įleidžiamo vandens cheminė sudėtis turi įtakos atbulinės osmoso sistemos efektyvumui. Vandens gryninimo laipsnis tokiuose filtruose yra 85% -98% daugumai neorganinių elementų. Organinės medžiagos, kurių molekulinė masė didesnė kaip 100–200, visiškai pašalinamos, o su mažiau – gali prasiskverbti pro membraną nedideliais kiekiais.

Iš ko pagamintas membraninis vandens filtras?

  • Membraninis vandens filtras pagamintas  iš celiuliozės nitrato. Kaip parodė daugelio metų praktika, ši medžiaga sudaro optimalias sąlygas sulaikytų mikroorganizmų augimui, pašalinant klaidingo neigiamo rezultato gavimą.
  • Membraninis  vandens filtras susideda iš kelių sluoksnių, kurie yra sujungti ir apvynioti aplink plastikinį vamzdelį. Membranos (osmoso) medžiaga yra pusiau pralaidi.

Apibendrinant, galima teigti, membraninių (atbulinio osmoso) vandens filtrų remontas reikalingas dėl įvairių priežasčių – dažniausias išvardinome. Jei reikia minėtų filtrų remonto, kreipkitės į profesionalius vandens filtrų servisus!

Sanitarinė kanalizacija

kanalizacijaSanitarinis arba nešvarus kanalizacija yra požeminė vamzdžių ar tunelių sistema, skirta nuotekoms iš namų ir komercinių pastatų (bet ne lietaus vandens) vežti į valymo įrenginius ar šalinti. Sanitarinės kanalizacijos yra visos sistemos, vadinamos nuotekų sistema arba kanalizacija, dalis.

Prieš išleidžiant į paviršinius vandenis, nuotekos gali būti valomos siekiant užkirsti kelią vandens taršai. Sanitarinės kanalizacijos, aptarnaujančios pramonines teritorijas, taip pat veža pramonines nuotekas.

Atskiros sanitarinės kanalizacijos sistemos yra skirtos vien tik nuotekoms gabenti. Savivaldybėse, kuriose aptarnaujami sanitariniai kanalizacijos įrenginiai, atskiros lietaus kanalizacijos gali išpilti paviršinius nuotekas tiesiai į paviršinius vandenis. Sanitariniai kanalizacijos įrenginiai išsiskiria iš kombinuotų kanalizacijos, kuriuose viename vamzdyje nuotekos sujungiamos su lietaus nuotekomis. Sanitarinės kanalizacijos sistemos yra naudingos, nes jos vengia bendro kanalizacijos perpildymo.

Bendrosios aplinkybės

Nuotekų valymas yra mažiau efektyvus, kai sanitarinės atliekos praskiedžiamos lietaus vandeniu, o bendras kanalizacijos perpildymas įvyksta, kai nuotekos dėl stipraus lietaus ar sniego tirpsmo viršija nuotekų valymo įrenginių hidraulinę galią. [3] Norėdami pašalinti šiuos trūkumus, kai kurie miestai pastatė atskiras sanitarines kanalizacijos sistemas, kad būtų surenkamos tik komunalinės nuotekos ir neįtraukiamos lietaus nuotekos, surinktos atskirose lietaus kanalizacijose. Sprendimas tarp kombinuotos kanalizacijos sistemos ar dviejų atskirų sistemų yra pagrįstas nuotekų valymo poreikiu ir valymo išlaidų gausaus lietaus metu. Daugelyje miestų, kuriuose prieš montuojant nuotekų valymą pastatytos kombinuotos kanalizacijos sistemos, šios kanalizacijos sistemos nepakeistos.

Tipai

Šiam skyriui reikia papildomų citatų, kad būtų galima patvirtinti. Padėkite patobulinti šį straipsnį įtraukdami citatas į patikimus šaltinius. Nepasinaudota medžiaga gali būti užginčyta ir pašalinta.

Šulinių prieiga prie kanalizacijos

Įprastinio sanitarinio kanalizacijos schema, kuria juodasis ir pilkasis vanduo iš namų ūkių bus perduodamas į centralizuotą nuotekų valymo įrenginį.

Šulinio dangtis sanitarinės kanalizacijos prieigos taškui.

Vaizdas žiūrint žemyn į atvirą šulinį, kuriame pavaizduotos dvi sanitarinės kanalizacijos linijos. Didesnė linija įeina iš dešinės ir keičia šulinio kryptį, kad išeitų iš nuotraukos viršaus. Mažesnė eilutė eina iš nuotraukos apačios pagal prieigos žingsnius. Šulinio betoninės grindys turi kanalus, kad būtų kuo mažiau kietų medžiagų.

Didelės sanitarinės kanalizacijos vidus, žiūrint iš patekimo šulinio.

Išsivysčiusiame pasaulyje kanalizacijos vamzdžiai yra vamzdžiai iš pastatų į vieno ar kelių didesnių požeminių magistralinių tinklų lygius, kurie nuotekas perveža į nuotekų valymo įrenginius. Vertikalūs vamzdžiai, paprastai gaminami iš surenkamojo betono, vadinami šuliniais, jungia elektros tinklą prie paviršiaus. Priklausomai nuo naudojimo vietos ir naudojimo, šie vertikalūs vamzdžiai gali būti cilindriniai, ekscentriniai arba koncentriniai. Šuliniai naudojami patekti į kanalizacijos vamzdžius, kad būtų galima juos tikrinti ir prižiūrėti, ir kaip kanalizacijos dujų šalinimo priemonė. Jie taip pat palengvina vertikalius ir horizontalius kampus kituose tiesiuose vamzdynuose.

Vamzdžiai, išleidžiantys nuotekas iš individualaus pastato į bendrą gravitacinę kanalizacijos liniją, vadinami šoniniais. Atšakų kanalizacijos įrenginiai paprastai eina gatvėmis, gaunančiomis šoninius pastatus toje gatvėje, ir sunkio jėgos dėka išleidžiami į kanalizacijos šulinių kanalizacijos kanalizaciją. Didesniuose miestuose gali būti kanalizacijos, vadinamos pertraukikliais, gaunančios srautus iš kelių magistralinių kanalizacijos kanalų.

Projektuojant ir keičiant sanitarinių kanalizacijų dydį, atsižvelgiama į tai, kad gyventojai bus aptarnaujami per numatomą kanalizacijos gyvavimo laiką, nuotekų susidarymą vienam gyventojui ir srautą, kuris didėja atsižvelgiant į kasdienio režimo laiką. Dažnai nurodomi mažiausi kanalizacijos skersmenys, kad būtų išvengta užsikimšimo kietomis medžiagomis, nuplaunamomis tualetuose; ir nuolydžiai gali būti parinkti taip, kad būtų išlaikytas tėkmės greitis, sukuriantis pakankamą turbulenciją, kad būtų kuo mažiau kietųjų medžiagų nusėdimo kanalizacijoje. Taip pat svarstomi komercinių ir pramoninių nuotekų srautai, tačiau paviršiaus nuotėkio nukreipimas į lietaus kanalizaciją pašalina neefektyvių kombinuotų kanalizacijų šlapio oro srautus.

Jėgos maitinimas

Siurbliai gali būti reikalingi ten, kur gravitaciniai kanalizacijos įrenginiai aptarnauja zonas, esančias žemesniame aukštyje nei nuotekų valymo įrenginiai, arba tolimas zonas, esančias panašiuose aukščiuose. Keltuvo stotis yra kanalizacijos kaupiklis, kuris pakelia susikaupusias nuotekas į aukštesnį aukštį. Siurblys gali išpilti į kitą toje vietoje esantį sunkio kanalizaciją arba išleisti per slėginę jėgą, esančią pagrindinėje tolimoje vietoje.

Nuotekų kanalizacija

Nuotekų kanalizacijos sistemos, dar vadinamos kanalizacijos nuotekų kanalizacijos (STED) arba be kietų kanalizacijos (SFS) sistemomis, turi septines talpyklas, kurios surenka nuotekas iš gyvenamųjų namų ir verslo įmonių, o iš rezervuaro išleidžiamos nuotekos siunčiamos į centralizuotą nuoteką. valymo įrenginys arba paskirstyta valymo sistema tolimesniam gydymui. Didžiąją dalį kietųjų dalelių pašalina septikai, taigi valymo įrenginiai gali būti daug mažesni nei tipiniai. Be to, dėl to, kad labai sumažėjo kietųjų atliekų, nuotekoms judinti gali būti naudojama siurbimo sistema, o ne gravitacijos sistema. Vamzdžių skersmuo yra mažas, paprastai nuo 1,5 iki 4 colių (4–10 cm). Kadangi atliekų srautas yra slėginis, jas galima pakloti tiesiai po žemės paviršiumi išilgai žemės kontūro.

Supaprastinta kanalizacija

Supaprastintus sanitarinius kanalizacijos vamzdžius sudaro mažo skersmens vamzdžiai, paprastai maždaug 100 milimetrų (4 colių), dažnai klojami gana plokščiais nuolydžiais (1 iš 200). Nors investicijos į supaprastintus sanitarinius kanalizacijos kanalus gali sudaryti maždaug perpus mažiau nei įprastiems kanalizacijos vamzdžiams, eksploatacijos ir priežiūros reikalavimai paprastai yra didesni. Supaprastinti kanalizacijos įrenginiai dažniausiai naudojami Brazilijoje ir taip pat naudojami daugelyje kitų besivystančių šalių [kurios?].

Vakuuminis kanalizacija

Šiam skyriui reikia papildomų citatų, kad būtų galima patvirtinti. (2019 m. Lapkritis) (sužinokite, kaip ir kada pašalinti šį šablono pranešimą)
Žemose bendruomenėse nuotekos dažnai išleidžiamos vakuuminiu kanalizacijos būdu. Vamzdynų dydis yra nuo 10 centimetrų (3,9 colio) skersmens vamzdžių iki betoninių tunelių, kurių skersmuo yra iki 9 metrų (30 pėdų). Žemo slėgio sistemoje naudojamas mažas šlifavimo siurblys, esantis kiekviename jungties taške, paprastai name ar įmonėje. Vakuuminės kanalizacijos sistemose naudojamas diferencinis atmosferos slėgis, kad skystis būtų perkeltas į centrinę vakuumo stotį.

Priežiūra


Sanitarinis kanalizacijos perpildymas gali atsirasti dėl užsikimšusių ar nutrūkusių kanalizacijos linijų, per didelio lietaus vandens įsiskverbimo ar sugedusių siurblių. Tokiais atvejais neišvalytos nuotekos išleidžiamos iš sanitarinio kanalizacijos į aplinką prieš pasiekiant nuotekų valymo įrenginius. Norėdami to išvengti, būtina atlikti techninę priežiūrą.

Priežiūros reikalavimai skiriasi atsižvelgiant į sanitarinės kanalizacijos tipą. Apskritai, visi kanalizacijos vamzdžiai blogėja su amžiumi, tačiau infiltracija ir pritekėjimas yra tik sanitarinių kanalizacijos kanalų problemos, nes tiek kanalizacijos, tiek lietaus kanalizacijos yra tokios dydžio, kad galėtų jas pernešti. Norint išlaikyti infiltraciją iki priimtino lygio, reikalingas aukštesnis priežiūros lygis, nei būtina atsižvelgiant į kombinuotojo kanalizacijos konstrukcijos vientisumą. Norint užkirsti kelią netinkamam rūsio, kiemo ir stogo kanalizacijos sujungimui su sanitarine kanalizacija, reikalinga išsami statybos tikrinimo programa. Netinkamų jungčių tikimybė yra didesnė ten, kur kombinuotas kanalizacijos ir sanitarinis kanalizacijos vamzdis yra arti, nes statybininkai gali neatpažinti skirtumo. Daugelyje senesnių miestų vis dar naudojama kombinuota kanalizacija, o gretimi priemiesčiai buvo pastatyti su atskirais sanitariniais kanalizacijomis.

Dešimtmečiais, kai sanitariniai kanalizacijos vamzdžiai įtrūkę ar patyrę kitokių pažeidimų, vienintelė galimybė buvo brangus sugadinto vamzdžio iškasimas, pašalinimas ir pakeitimas, paprastai reikalaujant gatvės remontuoti vėliau. 5-ojo dešimtmečio viduryje buvo išrastas įrenginys, kuriame du šonai kiekviename gale su specialiu cemento mišiniu buvo traukiami iš vieno šulinio dangčio į kitą, dengiant vamzdį cementu aukštu slėgiu, kuris vėliau greitai sukietėjo ir uždarė visus įtrūkimus. ir nutrūksta vamzdyje. Šiandien panašų metodą, naudojant epoksidinę dervą, naudoja kai kurios savivaldybės, norėdamos atstatyti senėjančius ar pažeistus vamzdžius, efektyviai sukurdamos „vamzdį vamzdyje“. Šie metodai gali būti netinkami tose vietose, kur reikalingas visas pradinio vamzdžio skersmuo, kad būtų galima patenkinti numatomus srautus, ir tai gali būti neprotinga investicija, jei dėl gyventojų skaičiaus augimo, padidėjusio vandens vartojimo ar naujų paslaugų jungčių numatomuose numatomuose kanaluose gali būti numatomi didesni nuotekų srautai. remonto tarnavimo laikas.

Kitas populiarus būdas pakeisti senas ar pažeistas linijas yra vadinamas vamzdžio trūkimu, kai naujas vamzdis, paprastai PVC arba ABS plastikas, ištraukiamas per seną vamzdį už „išsiplėtimo galvutės“, kuri skaldo senąjį vamzdį, kai naujasis yra ištemptas. už jo.

Šie metodai yra tinkamiausi magistralinei kanalizacijai, nes linijų su šoninėmis jungtimis remontas yra sudėtingas sukuriant nuostatas, leidžiančias priimti šoninius srautus, nepriimant nepageidaujamo įsiskverbimo iš netinkamai hermetiškų sankryžų.

|Daugiau info: https://www.ermitazas.lt/Inzinerines-komunikacijos/Vandentiekis-kanalizacija/Kanalizacija/Lauko-kanalizacijos-vamzdziai/