Žymų Archyvai: maisto papildai

Papildai lieknėjimui: nuteisti ar išteisinti?

papildai lieknėjimuiTurbūt vienas dažniausiai užduodamų klausimų visame pasaulyje – kaip numesti svorio, neįdedant daug pastangų. Deja, turime Jus nuliūdinti ir pasakyti, kad per amžius neatsirado joks nekenksmingas ir efektyvus būdas, kuris leistų drastiškai mesti svorį. Vis dažniau sportininkai pabrėžia, kad papildai lieknėjimui, turintys elementų, gerinančių medžiagų apykaitą ir padedančių greičiau deginti riebalus, gali padėti svorio metimo procesui. Išsiaiškinkime, ar tai tikrai efektyvu ir kaip galime sau padėti.

Reklaminiai šūkiai gali klaidinti

Dažniausiai, kai reklamuojami papildai lieknėjimui, girdime teiginius, kad jie padės per mėnesį atsikratyti net dešimties kilogramų. Tačiau pagalvokite, ar tikrai norite taip greitai numesti tiek daug? Juk svoris turi tendenciją sugrįžti su kaupu!

Pasikonsultavę su specialistais išsiaiškinome, kad papildai lieknėjimui nėra blogai, jei tinkamai juos vartojame ir konsultuojamės su gydytojais. Jų teigimu, turime atsižvelgti į medžiagas, esančias papilduose ir išsiaiškinti, ar jas toleruosime.

Taip pat reikia domėtis, ar papildai lieknėjimui neturi draudžiamų medžiagų. Dažnai neaiškūs asmenys platina papildus, kurie tikrai veikia numetant svorį, tačiau išsiaiškinus sudėtį sužinoma, kad juose yra kenksmingų medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Taigi, papildus lieknėjimui pirkite iš patikimų šaltinių ir visada domėkitės sudėtimi bei konsultuokitės su gydytojais.

Skaitykite toliau

Maisto papildai sportui – ne „stebuklas“, bet naudingi

maisto papildaiEsame visiški tinginiai. Nesugebame pakankamai daug judėti, todėl reikia sporto klubo, treniruoklio ir kitų stebuklingų priemonių, kad susitvarkytume su itin greitai augančiu savo kūnu. Kodėl taip atsitiko? Atsakymas labai paprastas – per daug technologijų, kurios palengvina mums gyvenimą. Kam eiti 20 minučių į darbą ar į parduotuvę pėsčiomis, kai galima nuvažiuoti automobiliu?.. Štai čia ir slypi visa blogybė. Bet dabar ne laikas ieškoti kaltų. Reikia pasidomėti, kaip šią situaciją galima pakeisti.

Mums trūksta dviejų dalykų – judėjimo ir subalansuotos mitybos. Jei per dieną suvalgome 500-700 gramų vaisių ir daržovių, įvairių kruopų ir kito lengvai virškinamo maisto, jei mėsą valgome tik liesą ir tinkamai apdirbtą bei paruoštą, jei negeriame alkoholio, nevalgome saldumynų, maisto papildai ir kiti stebuklingi vaistai mums yra NEREIKALINGI. Deja, tokio „malonaus“ maitinimosi būdo laikosi vos keli tūkstančiai žmonių Lietuvoje. Didžioji dauguma valgo cepelinus su spirgais, grietine ir dar užsikanda batonu, geria po litrą alaus kas dieną, o tą vieną per savaitę obuolį dar ir nusilupa (paprastai odelėje yra didžiausi naudingų medžiagų kiekiai)… Apie kokią subalansuotą mitybą galima kalbėti. Tada mūsų apsunkusius organizmus gelbėti gali tik maisto papildai.

Maisto papildai – ne panacėja

Maisto papildas – cheminė medžiaga, sukurta atsižvelgiant į natūralius mūsų organizme vykstančius procesus. Pavyzdžiui, žymusis L-karnitinas buvo susintetintas iš analogiškos medžiagos, kurią natūraliai išskiria mūsų kepenys, kai organizmas aktyviau degina sukauptus riebalus. Tai paprastas, bet labai efektyvus maisto papildas, kuris priverčia mus pačius deginti riebalus, nors ir neišvystome pakankamo fizinio krūvio. Tam, kad L-karnitinas išsiskirtų natūraliai, reikia 2-3 valandas lieti prakaitą dirbant sunkų fizinį darbą, arba sportuojant. Suvartojus sintetinio L-karnitino, riebalai pradedami deginti jau po pusvalandžio lengvo apšilimo – negreito bėgimo, važiavimo dviračiu, kopimo į kalną imitacijos. Papildai sportui yra kur kas sudėtingesni, tačiau ir pavojingesni. Jų veikimas skatina tam tikrus anabolinius procesus mūsų organizme, dėl to sparčiau auga raumenys, gerėja kraujotaka.

Maisto papildai sportui daugiausiai susiję su raumenų augimu ir jėgos didinimu, tačiau yra ir kitų papildų rūšių. Pavyzdžiui, tam tikri maisto papildai gerina savijautą ir mažina stresą. Tai, galima sakyti, yra raminamieji vaistai be recepto.

Skaitykite toliau

Maisto papildai – sportininkų ateitis

maisto papildaiMaisto papildų rinkoje pilna įvairiausių maisto papildų. Nuo paprasčiausių vitaminų iki tokių maisto papildų, kurių sudėtyje pilna įvairiausių kompleksinių medžiagų. Maisto papildai turėtų būti parenkami pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Visgi, šiame straipsnyje akcetuosime tuos maisto papildus, kurie padeda tiek sportuojantiems tiek nesportuojantiems žmonėms priaugti raumeninės masės ir svorio. Kartais greitą medžiagų apykaitą turintiems jaunuoliams ypač sunku priaugti taip norimo svorio netgi valgant 5-7 kartus per dieną. Kartais dėl didelio užimtumo darbe žmonėms nepavyksta pilnavertiškai maitintis ir tokiu būdu jiems nesiseka priaugti svorio. Tokiais atvejais gali pagelbėti maisto papildai – masės augintojai, kurie savo sudėtyje turi tiek angliavandenių, tiek baltymų, tiek riebalų. Angliavandeniai suteikia mums energijos, tačiau ypač didelis jų kiekis ar ypač daug greitųjų angliavandenių (cukrų) gali privesti žmogų prie nereikalingos masės (dažniausiai riebalinio audinio) pertekliaus. Baltymai – yra pagrindinė raumenų statybinė medžiaga. Baltymai yra reikalingi žmogaus organizmui, tačiau ir pastarųjų per didelis kiekis nėra naudingas – tokiu atveju apkraunami inkstai ir kepenys. Riebalai, nors daugumai asociuojasi su blogais dalykais, taip pat yra būtina medžiaga žmogaus organizmui. Būtent šios 3 maistines medžiagos turėtų būti gaunamos kiekvieną dieną, tam, jog žmogus jaustųsi gerai. Tačiau dėl daugelio įvairių priežaščių ne visada taip išeina padaryti.

Skaitykite toliau