Kaip gali būti tvarkoma buhalterinė apskaita Kaune ar kituose Lietuvos miestuose

buhalterine apskaitaBuhalterinė apskaita užima labai svarbią vietą įmonės veikloje. Bet kuri operacija, atlikta įmonėje, yra fiksuojama buhalteriniuose dokumentuose. Tai gali būti pardavimai ar pirkimai, banko pervedimai, darbo užmokesčio skaičiavimai ir pan. Vėliau visa tau įtraukiama į įvairių rūšių įmonės finansines ataskaitas. Kad būtų užtikrintas tinkamas įmonės buhalterinės apskaitos vedimas, reikalingas profesionalus ir kompetentingas šios srities specialistas. Tačiau tokių specialistų paslaugos brangiai kainuoja, todėl nedidelėms įmonėms arba tokioms, kurios savo veiklą tik pradeda, tai gali būti per didelė piniginė našta. Tokiu atveju puikus sprendimas – ne samdyti buhalterį, o bendradarbiauti su įmone, teikiančia buhalterinės apskaitos paslaugas.

Rinkoje tokių paslaugų pasiūla yra nemaža. Suprantama, tankiausias įvairiausių verslo paslaugų tinklas yra Vilniuje. Tačiau buhalterija – pakankamai paplitusi veikla, todėl užtikrinti, kad būtų tinkama buhalterinė apskaita Kaune ar kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose veikiančiose įmonėse nėra sudėtinga.

Jeigu nusprendėte samdyti buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, tokiu atveju ji tvarkys jūsų įmonės buhalterinę apskaitą ir tuo pačiu gali atlikti kai kuriuos kitus jūsų įmonei naudingus darbus. Paprastai samdomos įmonės veda visą buhalterinę apskaitą, rengia finansines ataskaitas, skaičiuoja įmonės darbuotojų darbo užmokestį, valstybinėms institucijoms tiekia reikiamas ataskaitas, deklaracijas ir pan., rengia įvairius įgaliojimus ar įsakymus, reikalingus buhalterinei apskaitai užtikrinti, konsultuoja samdančią įmonę apskaitos, mokesčių ir finansiniais klausimais bei tvarko atitinkamus dokumentus ar sutartis ir pan. Priklausomai nuo samdančios įmonės poreikių gali būti teikiamos šios papildomos paslaugos: rengiama bendra įmonės apskaitos politika, sutvarkoma apleista apskaita, konsultuojama dėl darbo teisės klausimų, rengiami personalo dokumentai ir kt. Taip pat buhalterinės apskaitos įmonės savo klientus aprūpina dokumentų šablonais bei konsultuoja įvairiais klausimais, susijusiais su dokumentų rengimu, gali klientui padėti įsteigti įmonę.

Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančiose įmonėse dirba kompetentingi specialistai, sukaupę reikiamą buhalterinės apskaitos ir mokesčių tvarkymo patirtį, Visais atvejais šios įmonės bei jose dirbantys specialistai garantuoja savo klientų informacijos konfidencialumą. Savo ruožtu kliento įmonei sumažėja darbuotojams skiriami kaštai, nes nebereikia mokėti atitinkamų personalo mokesčių, atostoginių išmokų, apskritai kurti naujos darbo vietos, tai reiškia, kad nereikia pirkti kompiuterio bei reikalingų darbui apskaitos programų ir pan.