Veterinarai – mūsų augintinių angelai sargai

veterinarėĮsigydami augintinį, nepamirškite, kad tai gyva būtybė, o ne dekoratyvinis žaisliukas, kuris turėtų jus linksminti. Gyvūnai labai daug kuo yra panašūs į mus, jie turi savo charakterį, įpročius, nuotaikas, simpatijas ir antipatijas. Deja, gyvūnai kaip ir mes gali sirgti daugybe ligų, tačiau veterinarai įspėja, kad gydyti savo augintinį savarankiškai, gali būti pavojinga jo gyvybei, todėl protingiausias sprendimas – patikėti savo augintinio sveikata profesionalams.

Veterinaras išties yra antras po šeimininko pagal svarbumą jūsų augintinio gyvenime, todėl pas jį turėtumėte kreiptis ne tik tada, kai sušlubuoja augintinio sveikata, bet ir pasikonsultuoti mitybos, dienos rėžimo ir profilaktinės sveikatos priežiūros klausimais.

Veterinarai rekomenduoja reguliariai tikrinti augintinio sveikatą ir tikrai ne dėl to, kad jiems tai finansiškai naudinga, tiesiog profilaktinė gyvūno sveikatos priežiūra gali užkirsti kelią sunkiems susirgimams. Jau suaugusiems gyvūnams užtenka veterinarui pasirodyti kartą per metus, tuo tarpu jauni augintiniai veterinarijos klinikoje turėtų apsilankyti šiek tiek dažniau, nes „vaikučiai“ yra imlesni ligoms. Be to, veterinaras galės sekti kaip auga ir vystosi jūsų augintinis.

Nors veterinarai puikiai sugeba užmegzti kontaktą su gyvūnu, tačiau būtų geriausia, kad dar nuo augintinio vaikystės lankytumėtės pas tą patį veterinarą. Gyvūnas prie jo pripras, todėl nejaus streso ir baimės apžiūros metu. Jūsų augintinis bus ramus, o tai gerokai palengvina ir veterinaro darbą bei saugumą, nes kai kurie gyvūnai iš baimės gali pasidaryti agresyvūs.

Labai klaidinga manyti, kad veterinaras reikalingas tik veisliniams augintiniams. Dar iš senų laikų sklando mitai, kad paprastos „dvarniaškos“ yra gerokai atsparesnės ligoms ir joms nebaisios nei lietuviškos žiemos, nei vasaros karščiai. Netiesa, kilmingas ar nekilmingas, kiekvienas gyvūnas serga, jaučia skausmą, todėl būtina, kad veterinaras patikrintų jo sveikatos būklę, patartų kaip tinkamai maitinti, dresuoti ir prižiūrėti.

Mūsų augintinis  – tai gyva būtybė, už kurią esame atsakingi. Veterinarai gali padėti ir patarti kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinį, tačiau didžioji dalis atsakomybės krenta ant mūsų pečių, todėl rūpinkimės tais, kurie patys ne visada gali savimi pasirūpinti.