Praktiniai patarimai, kaip sutaupyti per akcijas ir išpardavimus

akcijos maistuiNepriklausomai nuo to, kokio dydžio mūsų pajamos, visi norime taupyti. Vienas dažniausių sprendimų – apsipirkti per prekybos centrų skelbiamas akcijas ar išpardavimus. Deja, praktika rodo, kad net ir tuomet išleidžiame itin didelę sumą pinigų, o kartais – didesnę, nei planavome, kadangi, susižavėję mažomis kainomis, perkame tai, ko iš tiesų mums nereikia. Kad galėtume džiaugtis optimaliausiu sprendimu – patraukliu pirkinių krepšeliu ir sutaupytais pinigais – turime sistemingai apgalvoti apsipirkimo procesą.

Kalbėkite apie akcijas

Nors apie akcijas skelbia įvairūs parduotuvių lankstinukai, stendai ir plakatai, praktika rodo, kad vienas efektyviausių būdų dalintis žiniomis – informacijos perdavimas iš lūpų į lūpas, todėl nevenkite su draugais ir artimaisiais pasikalbėti apie pirkinius, pasidomėti, ką ir kur jie pirko. Taip ne tik palaikysite malonų pokalbį, bet ir sužinosite naujienas apie akcijas, išpardavimus ir išskirtinius pasiūlymus. Be to, taip gausite ir patikimą informaciją apie prekių kokybę, jų pritaikymą ir pan.

Sekite informaciją

Siekiant gauti daugiau informacijos apie akcijas, siūlome užsisakyti pasirinktų parduotuvių naujienlaiškius – taip apie specialiuosius pasiūlymus būsite informuoti pirmieji. Nenustebkite, kad tais atvejais, kai galvosite apie didesnį pirkinių krepšelį, gali tekti važiuoti iš vienos parduotuvės į kitą, kadangi vienoje rasite geresnę akciją vienam pirkiniui, kitoje – kitam. Žinoma, šiuo atveju būtina įvertinti kuro sąnaudas ir kitus išorinius rodiklius – ar tikrai verta gaišti savo laiką dėl kelių sutaupytų centų? Juolab, siekdami išlaikyti pirkėjų gretas, didieji prekybos tinklai siūlo asmeninių nuolaidų sistemas, pritaikytas individualiems kliento poreikiams.

Planuokite ir neskubėkite

Itin svarbus aspektas – tikslus pirkinių krepšelis. Jei norite taupyti, neikite į parduotuvę iš įpročio, neturėdami aiškaus tikslo, ką ketinate pirkti. Namuose pagalvokite apie tai, ką ketinate šiandien valgyti ar kokių buities prekių jums reikės. Sudarykite pirkinių sąrašą ir tik tuomet keliaukite į parduotuvę. Beje, jei galvojate apie maisto prekes, siūlome susidaryti ne vienos, o kelių dienų (ar net savaitės) pirkinių sąrašą – kuo rečiau lankysitės parduotuvėje, tuo mažiau įsigysite daiktų, kurių jums iš tiesų nereikia. Jei galvojate ne apie maisto produktą, o apie buities daiktą ar pirkinį laisvalaikiui, nepirkite pagauti pirmojo impulso. Rekomenduojame patikusį daiktą apžiūrėti, įvertinti jo privalumus ir trūkumus, tuomet grįžti namo ir skirti sau dieną ar kelias, kad racionaliai įvertintumėte šio pirkinio būtinybę. Paprastai, pirmasis noras pirkti – tai tik įspūdis, kuriam praėjus, į tą patį daiktą galime pažiūrėti visai kitaip.