Natūrali kosmetika: kaip atpažinti? (I dalis)

Natūrali kosmetikaNe paslaptis, kad sąvoka natūrali kosmetika dabar, kaip niekad, vilioja pirkėjus galimybe puoselėti savo grožį be cheminių priemonių. Tačiau atėjus ekologiškų produktų bumui, daugelis gamintojų sąvokas bio, eko ir natural vartoja kaip rinkodaros triuką, o žmonės, susivilioję žaliais ženkliukais papuoštomis etiketėmis, nė nepasidomi kosmetikos sudėtimi… Žinoma, turbūt ir ne kiekvienas turi laiko atidžiai nagrinėti kiekvienos prekės sudėtį, tad pateikiame keletą patarimų, kurie padės suvokti, kaip atskiriama natūrali kosmetika.

Kad pastebėtumėte, ar jūsų perkama kosmetika iš tiesų ekologiška, kartais užtenka pažvelgti į produkto pakuotę ir per daug net nesigilinti į sudėtį. Natūrali kosmetika bei kiti ekologiški gaminiai yra žymimi specialiais sertifikatais, kurie taiko itin griežtus reikalavimus. Pavyzdžiui, ženklas „NaTrue“, kuris kosmetikai suteikia 3 žvaigždučių kategoriją. 1 žvaigždutė reiškia, kad jūsų įsigyjama natūrali kosmetika yra pagaminta iš visiškai ekologiškų produktų, 2 žvaigždutės žymi priemones, kuriose yra ne mažiau 70 % ekologiškų medžiagų. Na, o 3 žvaigždutėmis pažymėta kosmetika – tai aukščiausias gaminio natūralumo lygis.

Tam tikros asociacijos, tokios kaip „Soil Association“, sertifikatus suteikia tik toms priemonės, kuriose yra ne mažiau nei 95 % ekologiškų medžiagų, tad jei kosmetika jų turi mažiau, pavyzdžiui, apie 70 % ir daugiau, gamintojams leidžiama naudoti prierašą „organic“. Jis žymi, kad kosmetikos priemonėse nėra ypač kenksmingų cheminių ar sintetinių medžiagų, tokių kaip parabenai, naftos produktai, kvapikliai, dažikliai ir t. t.

Deja, skambius žodelius, tokius kaip eko, natural ar organic naudoja ne visa natūrali kosmetika. Kai kurioms įmonėms tai tik bandymas pritraukti daugiau pirkėjų ir pakelti savo gaminių kainą. Tad būtinai ieškokite sertifikatų ar ženklų, kurie įrodytų gaminių natūralumą bei leistų nedvejojant įsigyti norimą prekę.

Kad žinotumėte, ką perkate, nebūtina mintinai mokytis visų, pasaulyje esančių asociacijų, kurios teikia sertifikatus, juk šiandien, kai informacinės technologijos leidžia vos per kelias minutes išsiaiškinti bet kokią informaciją, tiesiog pagoglinkite jus dominantį prekės ženklą bei įsitikinkite, ar jis tikrai yra toks saugus ir ekologiškas. Juk būtų tikrai nemalonu įsigyti „natūralią kosmetiką“, o grįžus namo suprasti, kad jos sudėtis beveik niekuo nesiskiria nuo įprastai vartojamos?!