Drabužiai internetu vis dažniau perkami per grupinių pirkimų portalus

maudymosi kostiumeliaiDrabužiai internetu šiais laikais nėra jokia naujovė. Daugelis žmonių, o ypač jaunimas, perka drabužius internetinėse parduotuvėse dėl patogumo ir gerų kainų. Internetiniai apsipirkimai ypač išpopuliarėjo pradėjus kurtis grupinių pirkimų portalams. Lietuvoje jie pradėjo kurtis visai neseniai, o kitose šalyse žinomi jau daug metų. Jų esmė yra parduoti kuo daugiau nuolaidų kuponų. Portalą valdo viena įmonė, jos klientai – prekių ir paslaugų tiekėjai, kurie pažada portalo savininkams tam tikrą pinigų sumą ar kelis procentus nuo pardavimo sumos už parduotus kuponus. Nauda yra visapusiška. Portalo savininkas gauna pelną iš užsakovo (paslaugos ar prekės savininko), o jis – iš portalo lankytojų, nusipirkusių begalę kuponų.

Vis dėlto aklai pirkti grupiniuose portaluose nepatartina. Juk savaime suprantama, kad paslaugos ir prekės pardavėjas negali pardavinėti prekių ar paslaugų už savikainą, o kartais pagal kuponų kainas būtent taip ir atrodo. Po prekės ar paslaugos atsiėmimo kartais internete pasipila begalės skundų apie nekokybiškas paslaugas ir prekes, apie falsifikatus arba visai negautas prekes, todėl prieš perkant kuponą būtina paskaityti atsiliepimus. Dažnai garsių firmų gaminiai pasirodo esą tik falsifikatai. Yra ne vienas skundas, kuriame teigiama, kad per portalą parduodami „Victoria‘s Secret“ maudymosi kostiumėliai pasirodė tik prastos kopijos. Kitos moterys skundėsi, kad nusipirktas madingo plaukų kirpimo kuponas buvo tikras fiasko. Klientės buvo kerpamos paskubomis, su jomis buvo šiurkščiai elgiamasi ir t. t.

Drabužiai internetu taip pat ne visada būna kokybiški. Tačiau neverta dėl to baimintis ir visiškai atsisakyti modernaus apsipirkimo internetu. Juk visada galite rūbą grąžinti. Ir nesvarbu ar jis Jums nepatiko ar netiko. Gali būti, kad gautas drabužis nebus toks dailus kokį įsivaizdavote žiūrėdami į nuotrauką, galbūt nepatiks spalva. Bet kokiu atveju galėsite rūbą grąžinti. Tai padaryti turi teisę kiekvienas pirkėjas. Nesvarbu kokia grąžinimo priežastis. Žinoma, jeigu rūbą sugadinsite patys, tikrai negalite reikšti pretenzijų dėl to, kad nesutinkama jį priimti atgal ir atiduoti Jums visus išleistus pinigus.

Prekes internetu perka tiek jaunimas tiek ir pagyvenę žmonės. Skirtumas tik tas, kad paparastai jaunimas perka prekes internetu pasauliniu mastu, o vyresnio amžiaus žmonės dažniausiai perka prekes iš lietuviškų elektroninių parduotuvių. Taip yra dėl kalbos barjero. Dažniausiai pasaulinės internetinės parduotuvės yra pritaikytos anglakalbiams pirkėjams, o retas senjoras anglų kalbą moka, todėl jam priimtiniau yra lietuviškos internetinės parduotuvės. Žinoma, galimybė apsipirkti viso pasaulio elektroninėse parduotuvėse atveria galimybes rinktis patraukliausią kainą ir dažnai daiktą galima įsigyti net ir 70 % pigiau nei įprastose parduotuvėse Lietuvoje. Ne išimtis ir drabužiai internetu. Čia firminiai batai, maudymosi kostiumėliai ir aksesuarai parduodami žymiai pigiau.