Aukščiausios rūšies kompostas

kompostasBesirūpinantiems savo sodo gerybėmis bei tinkamu dirvožemio derlingumu, ypač reikalingas kompostas. Deja, šis atliekų skaidymas nėra itin paprastas darbas, ypač žinant, kad tai užtrunka nemažai laiko. tačiau ieškantys galimybės patręšti savo sodą paprastai ir greitai, neturėtų dėl to jaudintis, mat Lietuvoje yra keletas įmonių, užsiimančių aukštos kokybės kompostų priežiūra bei pardavimu. Kone kokybiškiausi ir populiariausi natūralūs kompostai išgaunami iš arklių ar paukščių mėšlo. Tokio tipo kompostus galima naudoti augalams, daržovėms ir dirvono priežiūrai.

Arklių mėšlo kompostas

Šio tipo kompostas gaminamas iš arklių mėšlo bei šiaudų. Kompostas paruošiamas karštuoju būdu, todėl komposte nelieka patogeninių mikroorganizmų ar kitų nenaudingų medžiagų. Šio tipo kompostas puikiai tinka siekiant mikrobiologinių procesų pagreitinimui bei siekiant pagerinti dirvožemio derlingumą ir praturtinti jį natūraliomis greitai įsisavinamomis augalams reikalingomis medžiagomis. Profesionaliai gaminamas tokio tipo kompostas yra praturtinamas specialiu preparatu, kuris arklio mėšlo kompostui suteikia medžiagų, kuriomis pasižymi biohumusas. Dėl šios priežasties ši trąša ypač mėgstama profesionalių gėlininkų, daržovių augintojų. Arklio mėšlo komposto medžiaga gali būti naudojama tiek lauko, tiek vidaus tręšimui. Tai puikus pasirinkimas gėlių darželiams, šiltnamiams, dekoratyvinių augalų tręšimui, daržo dirvožemio purumui palaikyti. Labai svarbu, jog tokio tipo komposto poveikis žemėje išlieka dar 2-3 metus, todėl dažniausiai arklio mėšlo kompostas vadinamas ilgalaike sėkminga dirvožemio gerinimo investicija.

Paukščių mėšlo kompostas

Tai kompostas, dirvą praturtinantis organinėmis medžiagomis ir suaktyvinantis mikrobiologinius organizmus, vykstančius dirvožemyje. Šis kompostavimo būdas puikiai tinka norint atgaivinti nualintą ir nederlingą žemę. Jis gaminamas iš paukščių mėšlo, maišant su pjuvenomis bei šiaudais. Kadangi kompostas ruošiamas karštuoju būdu, jame itin daug fosforo, azoto, kalio bei organinių medžiagų, reikalingų augalams. Dėl profesionaliai ruošiamo šio komposto metodo, kuomet įmaišomas mikrobiologinis preparatas, paukščių mėšlo kompostas tampa labiausiai koncentruota trąša. Dažniausiai paukščių mėšlo kompostai pasirenkami dėl to, jog naudojant natūralią komposto medžiagą galima sutaupyti itin daug pinigų. Mat šio tipo kompostas gali būti naudojamas tręšiant ne tik gėlynus, bet ir šiltnamius, daržoves. Šis kompostas, skirtingai nei arklio mėšlo, dirvos įsisavinamas kasmet vis labiau. Jo įsisavinimas vyksta 2-4 metus.

Manote, jog kompostavimas padėtų Jūsų augalams bei dirvonui? Nevarkite ir užsisakykite kompostavimo paslaugas iš tai profesionaliai atliekančios įmonės. Lietuvoje, viena iš tokių pripažintų įmonių yra UAB Komposta, teikianti ne tik profesionalias kompostavimo, bet ir komposto priežiūros paslaugas.