Žymų Archyvai: metalai

Kiek kainuoja metalo laužas?

Metalo laužo tvarkymas ir perdirbimas turi reikšmingą poveikį aplinkai. Iš vienos pusės – netinkamas metalo laužo utilizavimas gali kelti pavojų aplinkai, užteršti dirvą ir vandenį, o taip pat prisidėti prie klimato kaitos.

Iš kitos pusės – metalo laužo perdirbimas yra gyvybiškai svarbus procesas, kuris padeda išsaugoti gamtos išteklius, sumažinti taršą ir energijos suvartojimą.

Metalo laužo kaina yra patraukli pardavėjams, tad jeigu turite atliekų – parduokite jas tiems, kurie padės ne tik Jums uždirbti, tačiau ir išsaugoti gamtą.

Kainos – kinta

Pagrindinis veiksnys, kuris lemia metalo laužo kainas, yra pasaulinė pasiūla ir paklausa. Kai metalo laužo paklausa viršija pasiūlą   kainos kyla. Kai pasiūla viršija paklausą –  kainos krenta. 

Pasiūlą gali paveikti tokie veiksniai kaip metalo gavybos lygis, atsargų lygis ir senosios įrangos perdirbimo tempas. Paklausą gali paveikti tokie veiksniai kaip statybų ir gamybos pramonės aktyvumas, infrastruktūros projektai ir vyriausybinių politikų pokyčiai.

Skirtingų tipų metalo laužas turi skirtingas kainas. Pavyzdžiui, varis paprastai yra brangesnis už plieną. Metalo kaina priklauso nuo jo retumo, savybių ir pramoninio pritaikymo.

Supirkimo sąlygos

Metalo laužo supirkimo sąlygos gali skirtis priklausomai nuo įmonės. Dauguma įmonių priima įvairius metalo tipus: plieną, varį, aliuminį, nerūdijantį plieną, žalvarį, šviną ir kt. Kai kurios įmonės gali specializuotis tam tikruose metalo tipuose, pvz., spalvotame metale arba automobilių lauže.

Prieš pristatydami metalo laužą įmonei –  rekomenduojama susisiekti su ja ir pasiteirauti apie jų priimamus metalo tipus.

Superkamas metalas turi būti švarus ir be priemaišų (tokių kaip purvas, dažai, aliejus ir kt.). Rūdijantis ar užterštas metalas gali būti priimamas už žemesnę kainą arba netgi nepriimamas. Kai kurios įmonės gali taikyti papildomus mokesčius už metalo laužo paruošimą, pvz., rūdžių pašalinimą ar pjovimą.

Galiausiai, reikia domėtis ir įmonės superkamais metalo kiekiais.  Kai kurios įmonės turi minimalų metalo laužo kiekį, kurį reikia pristatyti. Už didesnius metalo laužo kiekius kai kurios įmonės gali pasiūlyti aukštesnes kainas.

Metalo laužo kainos nuolat svyruoja priklausomai nuo metalo tipo, kokybės, rinkos pasiūlos ir paklausos.