Sanitarinė kanalizacija

kanalizacijaSanitarinis arba nešvarus kanalizacija yra požeminė vamzdžių ar tunelių sistema, skirta nuotekoms iš namų ir komercinių pastatų (bet ne lietaus vandens) vežti į valymo įrenginius ar šalinti. Sanitarinės kanalizacijos yra visos sistemos, vadinamos nuotekų sistema arba kanalizacija, dalis.

Prieš išleidžiant į paviršinius vandenis, nuotekos gali būti valomos siekiant užkirsti kelią vandens taršai. Sanitarinės kanalizacijos, aptarnaujančios pramonines teritorijas, taip pat veža pramonines nuotekas.

Atskiros sanitarinės kanalizacijos sistemos yra skirtos vien tik nuotekoms gabenti. Savivaldybėse, kuriose aptarnaujami sanitariniai kanalizacijos įrenginiai, atskiros lietaus kanalizacijos gali išpilti paviršinius nuotekas tiesiai į paviršinius vandenis. Sanitariniai kanalizacijos įrenginiai išsiskiria iš kombinuotų kanalizacijos, kuriuose viename vamzdyje nuotekos sujungiamos su lietaus nuotekomis. Sanitarinės kanalizacijos sistemos yra naudingos, nes jos vengia bendro kanalizacijos perpildymo.

Bendrosios aplinkybės

Nuotekų valymas yra mažiau efektyvus, kai sanitarinės atliekos praskiedžiamos lietaus vandeniu, o bendras kanalizacijos perpildymas įvyksta, kai nuotekos dėl stipraus lietaus ar sniego tirpsmo viršija nuotekų valymo įrenginių hidraulinę galią. [3] Norėdami pašalinti šiuos trūkumus, kai kurie miestai pastatė atskiras sanitarines kanalizacijos sistemas, kad būtų surenkamos tik komunalinės nuotekos ir neįtraukiamos lietaus nuotekos, surinktos atskirose lietaus kanalizacijose. Sprendimas tarp kombinuotos kanalizacijos sistemos ar dviejų atskirų sistemų yra pagrįstas nuotekų valymo poreikiu ir valymo išlaidų gausaus lietaus metu. Daugelyje miestų, kuriuose prieš montuojant nuotekų valymą pastatytos kombinuotos kanalizacijos sistemos, šios kanalizacijos sistemos nepakeistos.

Tipai

Šiam skyriui reikia papildomų citatų, kad būtų galima patvirtinti. Padėkite patobulinti šį straipsnį įtraukdami citatas į patikimus šaltinius. Nepasinaudota medžiaga gali būti užginčyta ir pašalinta.

Šulinių prieiga prie kanalizacijos

Įprastinio sanitarinio kanalizacijos schema, kuria juodasis ir pilkasis vanduo iš namų ūkių bus perduodamas į centralizuotą nuotekų valymo įrenginį.

Šulinio dangtis sanitarinės kanalizacijos prieigos taškui.

Vaizdas žiūrint žemyn į atvirą šulinį, kuriame pavaizduotos dvi sanitarinės kanalizacijos linijos. Didesnė linija įeina iš dešinės ir keičia šulinio kryptį, kad išeitų iš nuotraukos viršaus. Mažesnė eilutė eina iš nuotraukos apačios pagal prieigos žingsnius. Šulinio betoninės grindys turi kanalus, kad būtų kuo mažiau kietų medžiagų.

Didelės sanitarinės kanalizacijos vidus, žiūrint iš patekimo šulinio.

Išsivysčiusiame pasaulyje kanalizacijos vamzdžiai yra vamzdžiai iš pastatų į vieno ar kelių didesnių požeminių magistralinių tinklų lygius, kurie nuotekas perveža į nuotekų valymo įrenginius. Vertikalūs vamzdžiai, paprastai gaminami iš surenkamojo betono, vadinami šuliniais, jungia elektros tinklą prie paviršiaus. Priklausomai nuo naudojimo vietos ir naudojimo, šie vertikalūs vamzdžiai gali būti cilindriniai, ekscentriniai arba koncentriniai. Šuliniai naudojami patekti į kanalizacijos vamzdžius, kad būtų galima juos tikrinti ir prižiūrėti, ir kaip kanalizacijos dujų šalinimo priemonė. Jie taip pat palengvina vertikalius ir horizontalius kampus kituose tiesiuose vamzdynuose.

Vamzdžiai, išleidžiantys nuotekas iš individualaus pastato į bendrą gravitacinę kanalizacijos liniją, vadinami šoniniais. Atšakų kanalizacijos įrenginiai paprastai eina gatvėmis, gaunančiomis šoninius pastatus toje gatvėje, ir sunkio jėgos dėka išleidžiami į kanalizacijos šulinių kanalizacijos kanalizaciją. Didesniuose miestuose gali būti kanalizacijos, vadinamos pertraukikliais, gaunančios srautus iš kelių magistralinių kanalizacijos kanalų.

Projektuojant ir keičiant sanitarinių kanalizacijų dydį, atsižvelgiama į tai, kad gyventojai bus aptarnaujami per numatomą kanalizacijos gyvavimo laiką, nuotekų susidarymą vienam gyventojui ir srautą, kuris didėja atsižvelgiant į kasdienio režimo laiką. Dažnai nurodomi mažiausi kanalizacijos skersmenys, kad būtų išvengta užsikimšimo kietomis medžiagomis, nuplaunamomis tualetuose; ir nuolydžiai gali būti parinkti taip, kad būtų išlaikytas tėkmės greitis, sukuriantis pakankamą turbulenciją, kad būtų kuo mažiau kietųjų medžiagų nusėdimo kanalizacijoje. Taip pat svarstomi komercinių ir pramoninių nuotekų srautai, tačiau paviršiaus nuotėkio nukreipimas į lietaus kanalizaciją pašalina neefektyvių kombinuotų kanalizacijų šlapio oro srautus.

Jėgos maitinimas

Siurbliai gali būti reikalingi ten, kur gravitaciniai kanalizacijos įrenginiai aptarnauja zonas, esančias žemesniame aukštyje nei nuotekų valymo įrenginiai, arba tolimas zonas, esančias panašiuose aukščiuose. Keltuvo stotis yra kanalizacijos kaupiklis, kuris pakelia susikaupusias nuotekas į aukštesnį aukštį. Siurblys gali išpilti į kitą toje vietoje esantį sunkio kanalizaciją arba išleisti per slėginę jėgą, esančią pagrindinėje tolimoje vietoje.

Nuotekų kanalizacija

Nuotekų kanalizacijos sistemos, dar vadinamos kanalizacijos nuotekų kanalizacijos (STED) arba be kietų kanalizacijos (SFS) sistemomis, turi septines talpyklas, kurios surenka nuotekas iš gyvenamųjų namų ir verslo įmonių, o iš rezervuaro išleidžiamos nuotekos siunčiamos į centralizuotą nuoteką. valymo įrenginys arba paskirstyta valymo sistema tolimesniam gydymui. Didžiąją dalį kietųjų dalelių pašalina septikai, taigi valymo įrenginiai gali būti daug mažesni nei tipiniai. Be to, dėl to, kad labai sumažėjo kietųjų atliekų, nuotekoms judinti gali būti naudojama siurbimo sistema, o ne gravitacijos sistema. Vamzdžių skersmuo yra mažas, paprastai nuo 1,5 iki 4 colių (4–10 cm). Kadangi atliekų srautas yra slėginis, jas galima pakloti tiesiai po žemės paviršiumi išilgai žemės kontūro.

Supaprastinta kanalizacija

Supaprastintus sanitarinius kanalizacijos vamzdžius sudaro mažo skersmens vamzdžiai, paprastai maždaug 100 milimetrų (4 colių), dažnai klojami gana plokščiais nuolydžiais (1 iš 200). Nors investicijos į supaprastintus sanitarinius kanalizacijos kanalus gali sudaryti maždaug perpus mažiau nei įprastiems kanalizacijos vamzdžiams, eksploatacijos ir priežiūros reikalavimai paprastai yra didesni. Supaprastinti kanalizacijos įrenginiai dažniausiai naudojami Brazilijoje ir taip pat naudojami daugelyje kitų besivystančių šalių [kurios?].

Vakuuminis kanalizacija

Šiam skyriui reikia papildomų citatų, kad būtų galima patvirtinti. (2019 m. Lapkritis) (sužinokite, kaip ir kada pašalinti šį šablono pranešimą)
Žemose bendruomenėse nuotekos dažnai išleidžiamos vakuuminiu kanalizacijos būdu. Vamzdynų dydis yra nuo 10 centimetrų (3,9 colio) skersmens vamzdžių iki betoninių tunelių, kurių skersmuo yra iki 9 metrų (30 pėdų). Žemo slėgio sistemoje naudojamas mažas šlifavimo siurblys, esantis kiekviename jungties taške, paprastai name ar įmonėje. Vakuuminės kanalizacijos sistemose naudojamas diferencinis atmosferos slėgis, kad skystis būtų perkeltas į centrinę vakuumo stotį.

Priežiūra


Sanitarinis kanalizacijos perpildymas gali atsirasti dėl užsikimšusių ar nutrūkusių kanalizacijos linijų, per didelio lietaus vandens įsiskverbimo ar sugedusių siurblių. Tokiais atvejais neišvalytos nuotekos išleidžiamos iš sanitarinio kanalizacijos į aplinką prieš pasiekiant nuotekų valymo įrenginius. Norėdami to išvengti, būtina atlikti techninę priežiūrą.

Priežiūros reikalavimai skiriasi atsižvelgiant į sanitarinės kanalizacijos tipą. Apskritai, visi kanalizacijos vamzdžiai blogėja su amžiumi, tačiau infiltracija ir pritekėjimas yra tik sanitarinių kanalizacijos kanalų problemos, nes tiek kanalizacijos, tiek lietaus kanalizacijos yra tokios dydžio, kad galėtų jas pernešti. Norint išlaikyti infiltraciją iki priimtino lygio, reikalingas aukštesnis priežiūros lygis, nei būtina atsižvelgiant į kombinuotojo kanalizacijos konstrukcijos vientisumą. Norint užkirsti kelią netinkamam rūsio, kiemo ir stogo kanalizacijos sujungimui su sanitarine kanalizacija, reikalinga išsami statybos tikrinimo programa. Netinkamų jungčių tikimybė yra didesnė ten, kur kombinuotas kanalizacijos ir sanitarinis kanalizacijos vamzdis yra arti, nes statybininkai gali neatpažinti skirtumo. Daugelyje senesnių miestų vis dar naudojama kombinuota kanalizacija, o gretimi priemiesčiai buvo pastatyti su atskirais sanitariniais kanalizacijomis.

Dešimtmečiais, kai sanitariniai kanalizacijos vamzdžiai įtrūkę ar patyrę kitokių pažeidimų, vienintelė galimybė buvo brangus sugadinto vamzdžio iškasimas, pašalinimas ir pakeitimas, paprastai reikalaujant gatvės remontuoti vėliau. 5-ojo dešimtmečio viduryje buvo išrastas įrenginys, kuriame du šonai kiekviename gale su specialiu cemento mišiniu buvo traukiami iš vieno šulinio dangčio į kitą, dengiant vamzdį cementu aukštu slėgiu, kuris vėliau greitai sukietėjo ir uždarė visus įtrūkimus. ir nutrūksta vamzdyje. Šiandien panašų metodą, naudojant epoksidinę dervą, naudoja kai kurios savivaldybės, norėdamos atstatyti senėjančius ar pažeistus vamzdžius, efektyviai sukurdamos „vamzdį vamzdyje“. Šie metodai gali būti netinkami tose vietose, kur reikalingas visas pradinio vamzdžio skersmuo, kad būtų galima patenkinti numatomus srautus, ir tai gali būti neprotinga investicija, jei dėl gyventojų skaičiaus augimo, padidėjusio vandens vartojimo ar naujų paslaugų jungčių numatomuose numatomuose kanaluose gali būti numatomi didesni nuotekų srautai. remonto tarnavimo laikas.

Kitas populiarus būdas pakeisti senas ar pažeistas linijas yra vadinamas vamzdžio trūkimu, kai naujas vamzdis, paprastai PVC arba ABS plastikas, ištraukiamas per seną vamzdį už „išsiplėtimo galvutės“, kuri skaldo senąjį vamzdį, kai naujasis yra ištemptas. už jo.

Šie metodai yra tinkamiausi magistralinei kanalizacijai, nes linijų su šoninėmis jungtimis remontas yra sudėtingas sukuriant nuostatas, leidžiančias priimti šoninius srautus, nepriimant nepageidaujamo įsiskverbimo iš netinkamai hermetiškų sankryžų.

|Daugiau info: https://www.ermitazas.lt/Inzinerines-komunikacijos/Vandentiekis-kanalizacija/Kanalizacija/Lauko-kanalizacijos-vamzdziai/