Nestandartiniai baldai darželiams – kelias į fantaziją?

baldai darželiamsFormuojant vaikui aplinką gana daug dėmesio reikia skirti tokio pobūdžio veiksniams, kaip baldai, daiktai ir visa kita kambaryje esanti atributika. Panašiai viskas tiek kuomet stengiamės sukurti kuo gražesnį vaiko kambarį, tiek kalbant apie darželio baldus. Pradedant ieškoti tinkamiausio varianto matyti, kad pasirinkimas tikrai labai platus, tad paieškos gali užtrukti. Žinoma, prioritetiniu aspektu turi tapti tai, kad pasirinkti baldai neabejotinai tinka vaiko sudėjimui: ūgiui, svoriui ir t.t. Tačiau greta šio aspekto nemažai dėmesio reikia skirti ir stilingumui bei originalumui. Gal nuskambės kiek neįprastai, tačiau baldai darželiams privalo pasižymėti individualiomis savybėmis, kurios geba formuoti vaiko asmenybę. Kad pavyktų viską kuo objektyviau įrodyti kalbamės su psichologe, kuri daug dėmesio skiria vaikų charakterio formavimuisi remiantis aplinka.

Pasak specialistės tiek darželio baldai, tiek pastarieji esantys vaiko kambaryje padeda jam išugdyti įvairiapusį požiūrį į į pasaulį. Blogiausias pasirinkimas, koks tik gali būti įvertinamas yra tamsios spalvos baldai. Jeigu reikia rinktis tarp spalvotų ir raštuotų bei vienspalvių, šiuo atveju specialistė tvirtina, kad kuo pastarieji yra margesni, tuo vaiko fantazija plėtosis labiau. Rodos, platus požiūris į pasaulį nėra pagrindinis veiksnys, kuris gali suformuoti vaiko gebėjimus prisitaikyti prie aplinkos, tačiau tuo pačiu tai geba padėto kiek racionaliau žvelgti į aplinką. Gebėjimas mąstyti pradeda formuotis dar pirmaisiais vaiko metais ir jeigu pavyksta tikslingai suformuoti pirmuosius žingsnius siekiant universalumo, ateityje neturėtų kilti jokių problemų. Tie, kurie sako, kad vaiko pirmieji metai padeda visą pamatą tolimesniam jo gyvenimui – neklysta. Taip pat teigia ir specialistė, kuri akcentuoja, kad darželio baldai turi būti pasirenkami atsižvelgus į šį aspektą.

Pasak specialistės, kuo labiau bus atsižvelgta į vaiko poreikius, tuo geresnį rezultatą pavyks pasiekti.  Šiuo atveju kuriant vaiko kambarį labai svarbu konsultuotis su savo vaiku, klausti, ko tiksliai jis nori. Tai jis suvoks kaip gebėjimą daryti įtaką jūsų sprendimams. Taipogi, kaip savo svarbą kasdienybėje. Didesnis pasitikėjimas savimi labai svarbus veiksnys. Netinkamai jam susiformavus dažniausiai problemos iškyla paauglystės metu. Sutvarkyti joms dažniausiai reikia kur kas daugiau laiko, daugeliu atveju net ir profesionalo patarimų, tiksliau tariant, psichologo, kuris specializuojasi konkrečioje srityje.

Matyti, kad darželio baldai padeda kur kas labiau susiformuoti vaiko asmenybei nei kada galėjote pagalvoti. Kuomet visas tampa aišku, reikia elgtis atitinkamai.