Elektroninių parduotuvių kūrimas ar nuoma?

elektronine parduotuveElektroninis verslas klesti Lietuvoje ir visame pasaulyje. Kodėl? Priežastis labai paprasta – jis nereikalauja daug resursų. Praktiškai el. parduotuvę galima vystyti iš savo miegamojo. Tam pakanka net planšetinio kompiuterio su interneto ryšiu ar išmaniojo telefono. Jei jau galima iš miegamojo, reiškia galima ir po darbo, per pertraukas mokykloje ar universitete, jau nekalbant apie marias laiko, kuriomis gali pasigirti pensininkai. Viskas automatizuota ir gana paprasta.

Kita svarbi priežastis yra elektroninių parduotuvių kūrimas, tiksliau jo nesudėtingumas. Aišku, kai kalbama apie šimtus tūkstančių prekių turinčias el. parduotuves, nieko paprasto čia nėra, tačiau smulkiajam verslui visa tai yra labai patogu ir pravartu.

Rinkoje pasirodė nauja paslauga – el. parduotuvių nuoma. Tai pigesnis el. parduotuvės variantas pradedantiesiems prekeiviams. Blogybė ta, kad tokia nuoma yra gana standartinių funkcijų, tad ne visiems verslams tinka. Kartais reikia specifinių sprendimų, kuriuos gali sukurti tik profesionalūs el. parduotuvių kūrėjai.

Internetinių parduotuvių kūrimas galimas 3 būdais:

  1. „Nuo nulio“. Sukuriama visa el. parduotuvė pagal užsakymą, suprogramuojamas katalogo variklis, informaciniai puslapiai, mokėjimų sprendimas ir t.t.
  2. Atvirojo kodo e-komercijos sistemos. Pasinaudojus mokamomis ir nemokamomis atvirojo kodo (open source) elektroninės komercijos sistemomis, pavyzdžiui, Magento, PrestaShop, ZenDesk, osCommerce ir kitomis, galima nesunkiai ir nebrangiai paleisti kokybišką ir funkcionalią el. parduotuvę. Šių sistemų minusas yra tas, kad didžiąją jų kainos dalį sudaro dizainas, nes unikalus dizainas kainuoja tikrai daugiau, nei pačios sistemos paleidimas.
  3. „Debesies“ paslaugos. „Debesies“ el. komercijos paslaugos, pavyzdžiui Etsy, Shopify ir t.t. Leidžia kurti savo elektronines parduotuves neturintiems programavimo įgūdžių – patiems. Aišku, jos turės tik pagrindines funkcijas, tačiau jei pardavinėjama 100 prekių, to tikrai pakaks.

Bet kuriuo iš šių būdų naudojantis, reikalinga profesionalo konsultacija. Elektroninių parduotuvių kūrimas yra ne tas pats, kas susikurti WordPress tinklaraštį – tą sugeba dauguma vyresnių klasių mokinių. Reikalingos žinios ir patirtis, toddėl tokius profesionalus pravartu susirasti prieš imantis verslo apskritai. Jie padės pasiskaičiuoti galimas išlaidas.

Taigi, ką rinktis – nebrangią nuomą ar kūrimą?

Mūsų atsakymas būtų kūrimą, nes taip turėsite daugiau kontrolės. Juk planuojate plėstis, augti, tobulėti… Su standartinėmis el. parduotuvės funkcijomis gali būti labai sunku tai padaryti, todėl geriau iš karto investuoti šiek tiek pinigų, kad paskui jų galima būtų sutaupyti.

Kita priežastis yra unikalumas ir prekės ženklas. Nuomojantis yra dažniausiai naudojamas ne unikalus dizaino šablonas, tad būkite tikri, kad klientai netruks rasti kitą tokią parduotuvę kur nors Lietuvoje ar užsienyje, atrodančią beveik identiškai. Nereikalingas stresas ir tiek…

Gerai apsvarstykite visus variantus. El. parduotuvė – ne žaislas, jos į prieglaudą nenuvesi, kai nebegali išlaikyti ar nebepatinka…