Ar jums reikalingas vandeniui atsparus laikrodis?

laikrodžių atsparumas vandeniuiŠiuolaikinėje rinkoje siūloma įvairių laikrodžių – kvarcinių, elektroninių… Pasaulį užkariauja išmanieji. Ne paslaptis, kad laikrodžiai domina žmones nepriklausomai nuo pajamų dydžio. Tai atspindi ir rinka – joje produktų kainos ir žemos, ir aukštos.

Tad galima daryti išvadą, jog ne visada laikrodžių atsparumas vandeniui yra pirminis kriterijus. Visgi labai dažnai verta atsižvelgti, kokie skaičiai nurodomi prie WR (water resist) raidžių kombinacijos. Juk nenorėtumėte, kad užtiškus lietaus lašui aksesuaras nustotų veikti.

Nesvarbu, kokie konkretūs pirkėjų kriterijai, gamintojai ne šiaip sau nurodo, koks gi tas laikrodžių atsparumas vandeniui. Net jei į šią savybę nekreipiama dėmesio, vis tiek susipažįstama su laikrodžio charakteristika, lengviau susiorientuoti tarp skirtingų produktų.

Atsparumas vandeniui – esminis dalykas? Tokiu atveju pateikta informacija apie WR yra labai pravarti. Ja vadovaudamiesi galite nuspręsti, koks laikrodis tiktų, o koks skirtas ne jums. Tikrai būtų nemalonu, jei naujas aksesuaras neplanuotai sugestų. O kai žinote, koks WR rodiklis, laikrodį segėti tampa paprasčiau.

Ne paslaptis, kad aukštesnis WR standartas praverčia kasdienybėje. Pavyzdžiui, jei plaunantis rankas užtikš keletas lašų, nereikės baimintis sugedimo.

Verta pabrėžti, kad laikrodžių srityje yra gerokai daugiau visokiausių kriterijų. Kai kada į juos neatkreipiama dėmesio, o paskui produktas nepateisina visų lūkesčių. Elementarus pavyzdys – korpuso storis. Jei norite laikrodžio, kuris puikiai derėtų prie kostiumo, tai reikėtų rinktis tokį, kuris neįstrigtų marškinių rankovėje ir tos rankovės neplėšytų. Taigi, kuo plonesnis korpusas, tuo elegantiškiau (dažniausiai) ir patogiau.

Kitas aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti, yra apyrankės medžiaga. Prie kostiumo veikiausiai nesegėsite laikrodžio su gumine apyranke, ar ne? O odinės, kurios taip mėgstamos, nėra tokios praktiškos kaip metalinės. Laikui bėgant oda gali ne tik sutrūkinėti, bet ir įgauti nemalonų kvapą. Išeitis – kas tam tikrą laiką pakeisti dirželį. Metalinė apyrankė atrodo kaip idealus variantas, bet jei norite laikrodžio su odiniu dirželiu, tai tokį ir pirkite. Kitaip tariant – pasirinkimo laisvė.

Ar laikrodžių atsparumas vandeniui jums turėtų rūpėti, taip pat gana individualus klausimas, reprezentuojantis pasirinkimo laisvę. Tačiau aišku, kad aukštesnis rodiklis reiškia didesnį praktiškumą, tad WR5 laimi prieš WR3.